Miejscowy plan zagospodarowania przestrzeni umożliwia budowę galerii Karuzela w centrum Turku


2013.01.28
Autor: Urbanity.pl
Jesienią tamtego roku władze Turku potwierdziły nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu obecnego dworca PKS. Uprawomocniony w listopadzie 2012 plan zakłada możliwość wzniesienia wielkopowierzchniowego obiektu handlowego na tym obszarze.

Właściciel działki, firma BOZA Inwestycje, cieszy się z uprawomocnienia nowego, zmodyfikowanego miejscowego planu zagospodarowania terenu. Dzięki jego założeniom deweloper będzie mógł zrealizować w centrum Turku plan inwestycji w Galerię Karuzela.

Zaprojektowana przez poznańską pracownię API Galeria Karuzela stanie w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKS w centrum Turku, przy ul. Dworcowej i Milewskiego. Będzie pierwszym tego typu nowoczesnym obiektem handlowo-usługowym w mieście, o powierzchni 5,2 tysięcy metrów kwadratowych.

Znajdzie się w niej 15 lokali handlowo-usługowych, a na jej terenie zbudowany zostanie parking na 200 samochodów. Zgodnie z założeniami harmonogramu, realizację inwestycji deweloper rozpocznie pod koniec 2013 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.