Kamień węgielny pod halę sportową w Puszczykowie

2016.09.20

W Puszczykowie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali widowiskowo-sportowej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska, a inwestorem Miasto Puszczykowo.

Nowa hala widowiskowo-sportowa powstaje przy Szkole Podstawowej nr 1. Z nowego obiektu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale także mieszkańcy Puszczykowa. Hala zostanie scalona łącznikami z gimnazjum i szkołą podstawową.

Płyta główna hali będzie miała wymiary 44x24 m, z możliwością podziału na trzy boiska oraz salę do gimnastyki korekcyjnej. W budynku znajdą się również szatnie, zaplecze socjalne, sala konferencyjna i pomieszczenia biurowe. W hali będą mogły odbywać się także koncerty, przedstawienia teatralne, duże imprezy szkolne, a także konferencje czy spotkania biznesowe.

Obok hali zaplanowano parking samochodowy na 138 stanowisk, a sam obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wysokość hali to ponad 15 m, a kubatura ponad 31,5 tys. m sześc. Projekt architektoniczny inwestycji przygotowała Pracownia Projektowa Mariusz Wrzeszcz.

Prace budowlane ruszyły w czerwcu br., i jak informuje wykonawca inwestycji do końca roku obiekt ma się znaleźć pod dachem.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.