Budowa podpoznańskiego osiedla Nowa Murowana na półmetku

2019.09.26

Osiedle powstaje w gminie Murowana Goślina, przy ulicy Tartacznej, w powiecie poznańskim. Dwa pierwsze etapy osiedla są już gotowe i wprowadzają się do nich pierwsi mieszkańcy, kolejne dwa są w trakcie budowy.

43 mieszkania są już gotowe
Budowa mieszkań rozpoczęła się w listopadzie 2017. Kameralne bloki wchodzące w skład osiedla mają po 3 kondygnacje, mieszkania w parterze dysponować będą zielonymi ogrodami, a te na 1 i 2 piętrze balkonami. W etapie pierwszym powstało 14 mieszkań metrażu od 48 do 65 m kw, w drugim 29 mieszkań o powierzchni od 33 do 71 m kw.

W budowie są kolejne etapy inwestycji. III etap jest najbardziej zaawansowany, budynek posiada już stolarkę okienną, pokrycie dachowe, wkrótce zostanie ukończona elewacja. Projekt budynku trzeciego jest bliźniaczo podobny do pierwszego, zakończenie jego budowy Planowane jest na grudzień 2019.

Budowa etapu V jest na etapie konstrukcji dachu. Niedługo rozpocznie się wykop fundamentów w etapie IV, który ze względów technologicznych i lokalizacji, wbrew temu co sugeruje oznaczenie numerowe, powstanie jako ostatni.

Źródło: urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.