Zobacz film, jak powstaje 66-metrowy biurowiec w poznańskim Nowym Rynku

2021.10.06

Trwa budowa nowoczesnego biurowca w ramach kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu, który docelowo zaoferuje 100 000 mkw. powierzchni użytkowej. Inwestorem jest firma Skanska, która opublikowała film przedstawiający postęp prac.

Nowy Rynek w Poznaniu jest wieloetapową inwestycją firmy Skanska, która składała się będzie z pięciu budynków o różnej funkcjonalności i łącznej powierzchni użytkowej na poziomie 100 000 mkw.

Obecnie w realizacji jest biurowiec E, który dostarczy na poznański rynek około 28 500 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej do wynajęcia. Wraz z oddaniem do użytku tej części kompleksu Nowy Rynek, pracownicy i mieszkańcy będą mogli korzystać z centralnego rynku, łączącego wszystkie budynki inwestycji. Obecnie realizacja kolejnego biurowca kompleksu firmy Skanska jest na etapie prac w części podziemnej obiektu. Niebawem ten etap prac się zakończy i budynek zacznie piąć się w górę.

Zobacz film, jak powstaje biurowiec E Nowego Rynku

Budowa 66-metrowego biurowca rozpoczęła się w marcu br., a autorem projektu architektonicznego jest biuro JEMS Architekci. Budynek E Nowego Rynku będzie gotowy w II kwartale 2023 roku.

Nowy Rynek w Poznaniu oprócz przestrzeni do pracy i mieszkania, zaoferuje także strefy z naturalnym otoczeniem, które sprzyjają spotkaniom i rekreacji. Inwestycja zlokalizowana jest niedaleko Starego Browaru i kilka minut spacerem od Targów.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • pan toti
    Gość
    2021-10-09 08:15:34
    No i co z tego ze projekt WYGLĄDU (!tego nie napisaliscie!) budynku zrobili architekci. Architekt nie jest tak ważny jak projektant bo to projektant liczy, sprawdza i wprowadza w zycie projekt budowlany! a architekcji to zwykli kreslarze,ma byc ladnie i h.j - nie znaja sie KOMPLETNIE na budowlance. ta cala firma james czy jak jej tam, cale osiagniecie bierze na swoja klatke, z jakiej racji? z tej racji bo wy ludzie jako spoleczenstwo- nie macie wiedzy,swiadomosci, ze to wlasnie dzieki PROJEKTANTOM, a nie architektom, zawdzieczacie o te wszystkie budowle, ktore nadal stoja!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.