Wmurowali kamień pod nowe biurowce Pixela w Poznaniu

2017.06.22

Spółka Garvest wmurowała dzisiaj kamień węgielny pod budowę nowych biurowców, które zrealizowane zostaną w ramach poznańskiego kompleksu Pixel. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska.

Obok ukończonego biurowca Pixel w Poznaniu powstają dwa bliźniaczo podobne budynki. Siedmiokondygnacyjne biurowce z dwukondygnacyjną podziemną halą garażową, zaoferują odpowiednio około 20 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu i ponad 17 000 mkw. Dodatkowo powstanie również pawilon z salami konferencyjnymi o powierzchni 264 mkw.

Surowy cedr kanadyjski na elewacji, szpalery grabów na tarasach i łąki na dachu ? to pomysły, które sprawdziły się w pierwszym biurowcu.

Na budowie Pixela II zakończyły się już prace zabezpieczające i ziemne. Skanska wykonała już ściany fundamentowe i konstrukcję żelbetową poziomu -2. Obecnie wykonawca prowadzi prace konstrukcyjne poziomu -1 oraz poziomu 1 w pierwszym budynku biurowym.

Według harmonogramu nowe biurowce zostaną przykryte dachami na przełomie listopada i grudnia tego roku. Dodatkowo Skanska zagospodaruje teren wokół obiektu.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.