Wieża od Libeskinda dla Poznania

2008.03.11

Dzisiaj na największych w Europie targach nieruchomości w Cannes zaprezentowany zostanie 31 piętrowy wieżowiec, zaprojektowany przez Daniela Libeskinda - Korona Tower.

O tym projekcie głośno jest od kilkunastu miesięcy, choć do dziś wszelkie makiety i rysunki, które powstały w pracowni amerykańskiego architekta, były pilnie strzeżone przez poznańskich włodarzy.

Budynek, który prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch lat stanie na niewielkiej działce między al. Niepodległości, ul. Powstańców Wielkopolskich i Kościuszki będzie miał 105 m wysokości, 31 pięter, a w środku ponad 27 tys. m kw. przeznaczonych pod luksusowe apartamenty, punkty usługowe oraz parkingi.

Trzy kondygnacje podziemne zajmą parkingi (w sumie przygotowano miejsca na ok. 400 samochodów, w tym kilkadziesiąt także na dwóch naziemnych piętrach), parter i trzy pierwsze piętra - lokale usługowe, a kolejne aż do 31 - luksusowe mieszkania (ok. 250).

Wniosek o warunki zabudowy już został złożony w wydziale urbanistyki i architektury UM. - W tej chwili czekamy na ostateczne potwierdzenie wysokości z ULC - mówi Andrzej Nowak.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.