W Poznaniu powstaje inwestycja z widokiem na Wartę


2022.08.09
Autor: Bartosz Motorek
W poznańskiej dzielnicy Starołęka trwa budowa nowej inwestycji mieszkaniowej Osiedle Hermes, której przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpośredniego dojścia do Warty. Kameralny projekt zakłada budowę zaledwie 42 mieszkań o zróżnicowanych metrażach.

W zielonej części Starołęki w Poznaniu, nad brzegiem Warty trwa budowa kameralnej inwestycji mieszkaniowej, która dostarczy na rynek 42 mieszkania. Projekt architektoniczny to zasługa architekta Piotra Napierała z pracowni Habitat.

Osiedle Hermes zlokalizowane jest na niewielkiej działce przy ulicy Starołęckiej 36/40 w przemysłowej dzielnicy Poznania. 7-kondygnacyjny budynek zaprojektowany został na skarpie, co sprawia, że mieszkania na parterze są na wysokości około pięciu metrów ponad poziomem chodnika. Strefa głównego wejścia została zaprojektowana w formie pergoli, natomiast wnętrza, w tym dwukondygnacyjny hall wejściowy oraz klatka schodowa, zaprojektowane zostały w klimacie loftów.


Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę 6-piętrowego budynku, w którym znajdą się 42 mieszkania o metrażach od 48 do 81 mkw. w układach 2-, 3- i 4-pokojowych. Na dwóch kondygnacjach podziemnych znajdzie się hala garażowa. Przyszli mieszkańcy osiedla będą mieli do dyspozycji parking naziemny, komórki lokatorskie przynależne do każdego mieszkania, a także pomieszczenie dla rowerów i wózków.

Oddanie do użytku zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.