W centrum Poznania otwarty został Hotel Liberté 33


2021.06.15
Autor: Urbanity.pl
Na poznańskiej mapie hotelowej pojawił się nowy obiekt przy ulicy Libelta 33. W zabytkowej willi otwarty został Hotel Liberté 33 w standardzie czterech gwiazdek.

W centrum Poznania odbyło się 14 czerwca uroczyste otwarcie BW Premier Collection, Hotel Liberté 33. Nowy obiekt mieści się w zabytkowej willi, a także dobudowanej na jej tyłach nowoczesnej części. Za projekt rewitalizacji budynku odpowiada biuro architektoniczne PB Architekci, prowadzone przez Piotra Bukowego. Projekt wnętrz przygotowała Pracownia Projektowa Sucharski.

Hotel Liberté 33 to łącznie 60 pokoi w czterogwiazdkowym standardzie, a także restauracja L33 Bistro & Bar oraz sklep i winiarnia Foodwine. W nowej inwestycji zaplanowano także przestrzeń biznesową, a także strefę SPA i fitness. Miejsca parkingowe mieszczą się w podziemnym garażu. BW Premier Collection® należy do sieci Best Western Hotels & Resorts.

Zabytkowa willa zlokalizowana jest w bliskim sąsiedztwie m.in. Teatru Wielkiego, Starego Rynku, a także od Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nowy hotel składa się z dwóch niezależnych części - z 4-piętrowej willi od frontu wybudowanej w 1920 roku, która łączy w sobie cechy neobaroku i klasycyzmu i nowo wybudowanej części z tyłu. W nowej, 5-kondygnacyjnej części hotelu Liberté 33 znajduje się sauna, sala fitness oraz garaż.

Część biznesowa poznańskiego hotelu w centrum miasta oferuje dwie sale konferencyjne – pierwsza z nich zajmująca powierzchnię blisko 50 mkw pomieści 30 osób i znajduje się na parterze budynku. Z kolei na pierwszym piętrze mieści się druga o powierzchni niespełna 30 mkw,

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.