Sztuczna inteligencja w biurowcu Nowy Rynek w Poznaniu


2023.05.24
Autor: Bartosz Motorek
Pod koniec roku swoja nową siedzibę w Poznaniu otworzą specjaliści od IT - firma GFT, która specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań cyfrowych. Pracownicy przeprowadzą się do nowo oddanego biurowca w ramach kompleksu Nowy Rynek.

Grono najemców biurowca należącego do kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu poszerzyło się o międzynarodową firmę GFT, która specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań cyfrowych. Pracownicy firmy zajmą łącznie 1 000 mkw. powierzchni biurowej w budynku E, do którego przeprowadzą się w IV kwartale 2023 roku. W procesie transakcji doradzała firma CBRE.

GFT to pionier transformacji cyfrowej, który tworzy zrównoważone rozwiązania wykorzystując najnowsze technologie, takie jak sztuczna inteligencja czy blockchain/DLT. Firma ma duże doświadczenie technologiczne, a jej eksperci wdrażają skalowalne aplikacje, które umożliwiają łatwy i bezpieczny dostęp do innowacyjnych modeli biznesowych. GFT ma placówki na ponad 15 rynkach na całym świecie, 35-letnie doświadczenie oraz łącznie ponad 10 000 pracowników.

Nowy Rynek E to świeżo oddany do użytku nowoczesny biurowiec o powierzchni 28 500 mkw., który zlokalizowany jest na działce tuż przy dworcu Poznań Główny. Budynek biurowy może pochwalić się technologią, która zmniejsza jego wpływ na środowisko i poprawia komfort pracy. Wśród udogodnień jest m.in. 160 miejsc postojowych, szatnie z prysznicami oraz stacje napraw. Inwestorem kompleksu jest firma Skanska.

Komentarze


  • szp
    Gość
    2023-05-25 13:40:58
    Szkoda że taki niski gniot. Gdyby miał ponad sto metrów fajnie by wyglądał razem z nowym wieżowcem Andersji. Skanska strasznie zepsuła taki dobry teren.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.