Poznański kompleks biurowy Malta House sprzedany

2015.08.06

Skanska Property Poland sprzedała swoją pierwszą inwestycji biurową, która zrealizowana została na terenie województwa Wielkopolskiego - Malta House. Nabywcą został podmiot stanowiący joint venture funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Bluehouse Capital Advisor Ltd. oraz REINO Dywidenda 2 FIZ i REINO Dywidenda Plus SA.

Malta House to poznański kompleks biurowy, który oferuje pomieszczenia w standardzie technicznym klasy A i certyfikowane w międzynarodowym systemie LEED na platynowym poziomie. Biurowiec znajduje się nad Jeziorem Maltańskim i dysponuje powierzchnią najmu wynoszącą 14,7 tys. mkw.

Inwestycja została oddana do użytku w lipcu 2013 roku. Wśród najemców kompleksu znajdują się m.in. Franklin Templeton Investments, Ciber Polska, PKP Informatyka, OpenText, Owens-Illinois (O-I), Kinnarps, ING i Skanska.

W procesie sprzedaży poznańskiego biurowca stronom doradzały firmy PWC, CBRE oraz Dentons dla Skanska Property Poland oraz Greenberg Traurig Grzesiak i Arcadis dla REINO Partners i Bluehouse.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.