Poznań podobnie jak Warszawa będzie miał most pieszo-rowerowy

2022.04.27

W Poznaniu wybudowany zostanie most pieszo-rowerowy nad Wartą i Cybiną, który połączy Stare Miasto z Maltą. Ogłoszony został właśnie przetarg na wykonawcę inwestycji.

W latach 2023-2024 wybudowany zostanie w Poznaniu nowy most pieszo-rowerowy nad Wartą i Cybiną, który będzie uzupełnieniem infrastruktury pieszo-rowerowej po obu stronach Warty. Przeprawa połączy Stare Miasto z Maltą, stając się naturalnym szlakiem dla osób przemieszczających się pomiędzy Starym Rynkiem a okolicami Jeziora Maltańskiego, Ostrowa Tumskiego czy Śródki.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła już przetarg, który wyłoni wykonawcę prac. Inwestycja zakłada budowę dwóch mostów - na wysokości ul. Berdychowo, następnie poprzez cypel w południowej części Ostrowa Tumskiego (Zagórze) do Chwaliszewa (rejon tzw. kontenerów i parku w Starym Korycie Warty). Konstrukcja nad Wartą będzie miała długość 165 metrów, a nad Cybiną - 117 m. Obie części tworzyły będą jednolitą całość.

Nowa atrakcja nad Wartą i Cybiną będzie oświetlona, powstanie też monitoring miejski. Celem inwestycji jest również aktywizacja terenu południowego cypla Ostrowa Tumskiego.

Za projekt architektoniczny nowego mostu w Poznaniu odpowiada ARPA Architektoniczna Pracownia. Inwestycja dysponuje już pozwoleniem na budowę, a nowy most powstanie w latach 2023-2024.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.