Powstaje nowy biurowiec w Poznaniu. Przedostatni etap Nowego Rynku już w realizacji

2021.03.31

Skanska rozpoczyna budowę kolejnego biurowca w ramach kompleksu Nowy Rynek, który już teraz stał się ważnym punktem na biznesowej mapie Poznania.

Budynek E kompleksu Nowy Rynek będzie 15-kondygnacyjnym biurowcem klasy A, który dostarczy na poznański rynek około 28 500 metrów kwadratowych powierzchni GLA. Biurowiec zaprojektowany został przez pracownię JEMS Architekci, a jego wykonawcą jest firma Skanska.

Jakość nowego biurowca zostanie potwierdzona certyfikatem WELL Core&Shell, o który budynek się ubiega. Przyszli najemcy budynku E będą mieli do dyspozycji 234 miejsca parkingowe. Biurowiec powstaje na działce u zbiegu ulic Wierzbięcice i Matyi, a z częściowo zadaszonego tarasu na ostatnim piętrze budynku, osłoniętego trzema kondygnacjami, będzie można podziwiać panoramę stolicy Wielkopolski.

Budowa tej części Nowego Rynku już się rozpoczęła i zakończy się w drugim kwartale 2023 roku. Jest to przedostatni etap inwestycji w Poznaniu.

Docelowo Nowy Rynek w Poznaniu zaoferuje ponad 100 000 mkw. powierzchni w pięciu budynkach o różnej funkcjonalności. Wraz z oddaniem biurowca E pracownicy i mieszkańcy będą mogli korzystać z centralnego rynku, łączącego wszystkie budynki kompleksu. W miejscu tym zaplanowano zielone wyspy, fontanna, mała architektura oraz roślinność. W ramach zagospodarowania terenu przewidziano także pergole.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • gość
  Gość
  2021-03-31 10:46:08
  Żenada. Kolejne klockowate pudło. Dobrze, że ten Silver jednak powstaje.

 • Autor
  Gość
  2021-03-31 10:50:41
  Żenada! Nigdy więcej Skanski w Poznaniu!

 • project
  Gość
  2021-03-31 11:07:28
  Jak można zaprzepaścić takie miejsce na wysoki wieżowiec!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.