Nowy hotel pod szyldem Sheraton w Poznaniu. Trwa remont w centrum miasta


2023.03.14
Autor: Bartosz Motorek
Nowy wygląd i nowy standard zyska wyremontowany Hotel Ikar w Poznaniu, który po metamorfozie będzie funkcjonował pod szyldem Four Points by Sheraton, należącym do sieci Marriott.

Ikar to należący do Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) hotel wybudowany w 1982 roku, który mieści się na działce przy ulicy Solnej 18, w niedalekiej odległości od Międzynarodowych Targów Poznańskich. W hotelu znajdowały się łącznie 164 pokoje w trzech typach - standard, economy i budget. Dodatkowo Ikar oferował 5 sal konferencyjnych o powierzchni od 13 m2 do 163 m2 oraz restauracje.

Jak podaje "Wyborcza" Ikar przejdzie metamorfozę. Obiekt zostanie przebudowany wraz z całą jego infrastrukturą. Inwestycja ma na celu poprawę wyglądu hotelu i dostosowanie go do obecnie panujących standardów. Remont dotyczy także wnętrz budynku, które inspirowane mają być ponadczasowymi rozwiązaniami materiałowymi i nawiązywać do polskiego modernizmu.

Po zakończeniu prac remontowych hotel będzie funkcjonował pod szyldem Four Points by Sheraton w standardzie czterech gwiazdek, należącym do sieci Marriott. Koszt prowadzonych prac remontowo-modernizacyjnych wyniesie niespełna 90 mln zł.

Projekt przygotowała pracownia architektoniczna Emkaa Architekci.

Inne wiadomości o Emkaa Architekci

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.