Najmłodszy biurowiec w kompleksie na placu Andersa w Poznaniu sprzedany

2015.07.03

Poznański budynek biurowy - Andersia Business Center (ABC) został zakupiony przez Polski Holding Nieruchomości, która przejęła na siebie spłacanie kredytu. Dotychczasowym właścicielem obiektu była spółka Von der Heyden Group, która wcześniej wybudowała dwa sąsiadujące wieżowce - Poznańskie Centrum Finansowe i Andersia Tower.

Andersia Business Center jest najniższym i najnowszym budynkiem biurowym, który powstał na placu Andersa, przy ulicy Królowej Jadwigi w Poznaniu. List intencyjny w sprawie sprzedaży obiektu, pomiędzy Von der Heyden Group, a Polskim Holdingiem Nieruchomości, został podpisany na początku 2015 roku, a teraz umowa została sfinalizowana.

Nie podano jednak kwoty za jaką sprzedany został budynek, ale wiadomo, że PHN, który w 70 proc. jest spółka skarbu państwa, przejął na siebie spłacanie zaciągniętego kredytu na realizację poznańskiego biurowca.

Andersia Business Center to budynek biurowy o powierzchni użytkowej wynoszącej 14 tys. mkw. Obiekt został wybudowany jesienią 2012 roku i kosztował 33 miliony euro. Projekt przygotowała Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich.

Nie wiadomo, czy sprzedaż biurowca przyspieszy realizację budowy kompleksu Andersia Silver przez spółkę Von der Heyden Group. Z tego co przedstawiciele inwestora podawali już we wcześniejszych komunikatach, budowa wieżowców nie rozpocznie się w tym roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Andersia Silver Tower, Andersia Business Centre, Sipińscy - Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich, Von der Heyden Group

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.