MVGM poszerza swoje portfolio o nowoczesny biurowiec w Poznaniu


2022.06.15
Autor: Iwona Maślak, Urbanity.pl
Jeden z biurowców kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu, który należy do szwedzkiej firmy Eastnine AB został przejęty w zarządzanie przez MVGM. Jest to piąta inwestycja w stolicy Wielkopolski w portfolio MVGM.

Eastnine AB to szwedzka firma funkcjonuijąca w branży nieruchomości, która na początku maja tego roku zakupiła od Skanska jeden z biurowców inwestycji Nowy Rynek w Poznaniu. Transakcja zapoczątkowała działalność inwestycyjną firmy w Polsce. Teraz Eastnine AB powierzył zarządzanie budynkiem Nowy Rynek D firmie MVGM.

Poznański biurowiec oferuje 39 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia i obecnie jest skomercjalizowany w 96 proc. Oddany do użytku w czerwcu 2021 roku Nowy Rynek D jest główną siedzibą dla platformy zakupowej Allegro, której biuro wynosi 26 000 mkw. powierzchni. Wśród pozostałych najemców biurowca znajdują się m.in. Rockwool i Arvato.

MVGM dostarczy w ramach podpisanej umowy całościowy proces zarządczy dla nieruchomości, obejmujący obok standardowego zarządzania m.in. usługi z zakresu asset management, księgowości, raportowania oraz ESG, marketingu i project management.

Inwestycja Nowy Rynek w Poznaniu dostarczy na poznański rynek docelowo ponad 100 000 mkw. przestrzeni do pracy w pięciu budynkach. Kompleks zlokalizowany jest na granicy dzielnic Wilda i Stare Miasto, przy jednym z najważniejszych skrzyżowań w mieście.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.