Gotowy prawie 70-metrowy biurowiec w centrum Poznania. Największa inwestycja biurowa Skanska


2023.04.26
Autor: Piotr Maślak
Największa inwestycja biurowa firmy Skanska w Poznaniu ma nowy biurowiec. Do użytku oddano biurowiec E kompleksu Nowy Rynek, do którego pierwsi najemcy wprowadzą się w lipcu br.

Budowa biurowca E kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu trwała dwa lata. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2021 roku, a ich generalnym wykonawcą była firma Skanska. Budynek, który ma wysokość 66 metrów, uzyskał już pozwolenie na użytkowanie, a pierwsi najemcy wprowadzą się do swoich nowych biur w lipcu br.

Nowy Rynek to największa inwestycja biurowa firmy Skanska w stolicy Wielkopolski. Kompleks pięciu biurowców, które łącznie dostarczą na rynek ponad 100 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, powstaje na terenie 3,8 ha tuż przy dworcu Poznań Główny. Projekt realizowany jest na skrzyżowaniu najważniejszych linii komunikacyjnych, z dogodnym połączniem autobusowym i tramwajowym. Najemcy inwestycji będą mieli do dyspozycji wewnętrzne patio czy przestrzeń do relaksu, w tym tężnie solankowe oraz fontanna.

Poznań cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów oraz najemców. Dane mówią same za siebie. W 2022 roku poznański rynek biurowy uplasował się na drugim miejscu wśród rynków regionalnych z najniższymi poziomami pustostanów. W Nowym Rynku pojawili się nowi najemcy reprezentujący między innymi sektor nowoczesnych usług biznesowych oraz IT. Obserwujemy również zmieniające się potrzeby najemców co do samych powierzchni. Przedsiębiorcy chcą pracować w przestrzeniach elastycznych, dostosowanych do ich potrzeb, ale także bezpiecznych, prośrodowiskowych i zrównoważonych, czyli takich, które mają realny wpływ na redukcję emisji CO2 i zużycia zasobów naturalnych. Takie przestrzenie właśnie oferujemy w Nowym Rynku
powiedział: Konrad Ziejewski, dyrektor projektu w spółce biurowej Skanska

Biurowiec E oferuje około 28 500 mkw. powierzchni GLA na 15 kondygnacjach naziemnych. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia JEMS Architekci, natomiast autorem projektu zagospodarowania przestrzeni w ramach kompleksu - lokalna pracownia Ultra Architects.

Najnowszy biurowiec kompleksu powstał zgodnie z zasadami ESG, co sprawia, że pracownicy będą mieli komfortowe i bezpieczne miejsce do pracy. Obiekt posiada rozwiązania pozwalające oszczędzać energię elektryczną i wodę. Co więcej, budynek będzie zasilać energia wyprodukowana w 100% ze źródeł odnawialnych. Budynek E posiada 160 miejsc postojowych dla rowerów oraz stacje do ładowania aut elektrycznych. Dla miłośników czterech kółek zaplanowano 234 miejsca parkingowe.

Komentarze


 • Dr Remix
  Gość
  2023-04-26 14:40:25
  Dwa górne piętra bez szyb, straszne dziadostwo. Nie tak było na wizualkach. Wstyd.

 • JP
  Gość
  2023-04-26 18:17:57
  tragedicznie wygląda ten biurowiec.. z wysokością jest coś nie tak.. prosi się o conajmniej 6. pięter więcej..

 • Posen
  Gość
  2023-04-26 19:40:50
  dno we wrocku lepiej to wyglada

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.