W centrum Piły powstanie galeria handlowa

2018.06.20

Pilscy inwestorzy przy współpracy z generalnym wykonawcą - firmą W.P.I.P. ze Swarzędza wybudują w centrum miasta - Centrum Handlowe Piła. Galeria ma być gotowa przed końcem bieżącego roku.

Pod koniec maja W.P.I.P. podpisało z Partner Commercial list intencyjny na budowę Centrum Handlowego Piła o powierzchni 2 900 metrów kwadratowych. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się na początku wakacji i potrwają do końca tego roku.

Po raz pierwszy będziemy realizować inwestycję komercyjną, a w dodatku w samym środku miasta. Tego typu budowy wiążą się z określonymi obostrzeniami i odpowiednim rozplanowaniem prac. Z pewnością będzie to dla naszej firmy nowe doświadczenie
powiedział: Krzysztof Kruk, kierownik projektu, Dział Zarządzania Projektami W.P.I.P.

Generalny wykonawca będzie miał za zadanie wykonanie budynku handlowego w konstrukcji prefabrykowanej i żelbetowo-stalowej wraz z całą infrastrukturę zewnętrzną: parkingi, drogi, zieleń.

Centrum handlowe Piła to łącznie cztery sklepy, w tym Decathlon oraz Media Markt. W galerii pracę znajdzie 40 osób, a wartość inwestycji to ponad 15 mln zł.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Archi-Graf.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.