Nowy projekt inwestycji Półwiejska 2 w Poznaniu

2014.04.11

Budynek biurowo-usługowy, jaki powstaje przy ulicy Półwiejskiej w Poznaniu zmieni swoje parametry względem pierwotnego projektu. Po protestach mieszkańców, inwestor postanowił odsunąć obiekt od krawędzi deptaka, przy jednoczesnym podwyższeniu budynku o jedno piętro.

Inwestycja na działce pomiędzy ul. Krysiewicza i Półwiejską od samego początku budziła wielkie emocje. Mieszkańcy okolicznych kamienic sprzeciwiali się postawieniu tam wysokiego budynku, w obawie, że obiekt taki zasłoni im światło. Według pierwotnych planów inwestora - spółki Deptak Projekt P2, biurowiec miał mieć sześć pięter. Po pierwszych protestach obniżył budynek do trzech i to właśnie realizacja takiego projektu jest obecnie wykonywana.

Pomimo, że budowa budynku trwa już od kliku miesięcy, inwestor postanowił tym razem podwyższyć obiekt o jedną kondygnację. Zgodę na takie zmiany wydał już Prezydent Miasta Poznania - chodzi o cofnięcie krawędzi trzeciej i czwartej kondygnacji od linii ul. Półwiejskiej z jednoczesnym wybudowaniem dodatkowego, piątego poziomu, który będzie wycofany w stosunku do krawędzi niższych kondygnacji.

Inwestycja Półwiejska 2 ma zostać zakończona w I kwartale 2015 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.