Nowa wizytówka Olsztyna w centrum miasta? Deweloper nabył grunt za 21 mln zł


2021.02.03
Autor: Urbanity.pl
W przetargu miejskim na zakup działki w centrum Olsztyna najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Dynamic Development. Deweloper planuje realizację w tym miejscu inwestycji mieszkaniowej.

Dynamic Development wygrał przetarg miejski na działkę przy ulicy Głowackiego w centrum Olsztyna. Deweloper zakupił grunt za niespodziewaną kwotę 21 mln zł i planuje już realizację w tym miejscu inwestycji, która stanowiła będzie wizytówkę miasta.

Warszawski deweloper, który specjalizuje się w budowie kameralnych osiedli, domów i apartamentowców, kupił dwie sąsiadujące ze sobą działki o łącznej powierzchni wynoszącej 10 600 metrów kwadratowych. Nieruchomość znajduje się przy ulicy Głowackiego w Olsztynie, na której obecnie mieści się basen miejski.

Cena wywoławcza wynosiła 7,1 mln zł, jednak ostatecznie teren został sprzedany za kwotę 21 mln zł. Grunt nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego, jednak zgodnie z dokumentami przetargowymi, nabyta działka jest przeznaczona na budynek mieszkaniowo-usługowy.

Dynamic Development jest na etapie uzyskania warunków zabudowy.

Wszystkim nam zależy na stworzeniu obiektu, który będzie napawał mieszkańców Olsztyna dumą, a także wyróżniał się pod kątem designu – mówi Wojciech Musiał, prezes zarządu Dynamic Development.

Deweloper planuje wybudować nowoczesny i ekologiczny budynek mieszkalno-usługowy. Szacowany koszt inwestycji to ponad 100 mln zł, a pierwsze prace budowlane mogłyby ruszyć za minimum 12 miesięcy.

Komentarze


 • te77
  Gość
  2021-02-03 17:44:42
  nie wiedziałem że z Olsztyna widać warszafę...

 • Mateusz
  Gość
  2021-02-04 06:04:56
  te77Gość No dokładnie, dramat. Co za amator to publikuje

 • Olsztyn Mieszkaniec
  Gość
  2021-02-04 09:43:30
  Ciekawe co powstanie zamiast basnu OSiR

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.