Rozbudowa CH Ogrody w Elblągu ruszy już w lutym


2013.01.22
Autor: Eurobuild
Regionalne centrum handlowe Ogrody w Elblągu, którego właścicielem jest CBRE Global Investors już niedługo podwoi swoje rozmiary. Rozbudowa kompleksu rozpocznie się w lutym. Na wykonawcę pierwszego etapu wybrano spółkę Porr Polska.

Otworzone w 2002 roku centrum handlowe Ogrody ma obecnie jedną kondygnację i 17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z której większość zajmuje hipermarket Carrefour. Poza nim w centrum znajduje się 55 punktów handlowo ? usługowych.

CBRE Global Investors planuje powiększyć centrum ponad dwukrotnie. Po przebudowie będzie miało trzy kondygnacje, 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i trzykrotnie więcej lokali przeznaczonych na punkty handlowo-usługowe. W nowych Ogrodach znajdzie się również kino oraz dwupoziomowy parking podziemny.

Jeśli budowa, która rozpocznie się w lutym, będzie przebiegała zgodnie z założeniami harmonogramu, mieszkańcy Elbląga i okolic zrobią zakupy w nowej galerii już w 2014 roku. Właściciel CH Ogrody liczy na zwiększenie odwiedzalności centrum handlowego z 390 tysięcy klientów miesięcznie na ponad pół miliona.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.