Uchwalono miejscowy plan zagospodarowania dla CH Ogrody

2012.06.05

29 maja radni Elbląga znaczącą większością głosów uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów rozbudowywanego Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu. Pozwoli to rozpocząć prace budowlane w III kwartale 2012 roku.

- Cieszymy się, że procedura uchwalania miejscowego planu dla naszego centrum przebiegła sprawnie i zgodnie z harmonogramem - mówi Tomasz Szewczyk, Prezes Zarządu ACTEEUM Central Europe, firmy odpowiedzialnej z ramienia inwestora, CBRE Global Investors, za rozbudowę i komercjalizację obiektu. - Liczymy, że nowy plan zostanie opublikowany do końca czerwca, co pozwoli nam do końca sierpnia uzyskać pozwolenie na budowę. Dzięki temu rozpoczniemy budowę jeszcze w III kwartale tego roku i zakończymy ją na początku 2014 roku.

Powierzchnia najmu Ogrodów po rozbudowie powiększy się ponad dwukrotnie i wyniesie 43 500 mkw. Na dwóch poziomach zostanie zlokalizowanych ponad 130 sklepów i punktów usługowych. Dla klientów rozbudowanego centrum zostanie przeznaczonych ok. 1000 miejsc parkingowych na 3 poziomach. Komercjalizacja nowego projektu jest w bardzo zaawansowanej fazie, trwają rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami.

Po otwarciu obiekt stanie się ważnym biegunem przyciągania - tzw. destination point. Pojawią się tu nowe w mieście, popularne brandy, które klienci znają z Trójmiasta: dwupoziomowe salony znanych światowych i oczekiwanych w mieście marek modowych, a także sklepy takich sieci, jak: Camaieu, Home & You czy Orsay. W nowej aranżacji będą obecne w Ogrodach również nowe salony już obecnych w Elblągu brandów, m.in.: Reserved, Cropp Town, Rossmann. Klientów przyciągną też: nowa oferta rozrywki i spędzania wolnego czasu - multipleks oraz bogata oferta restauracji i kawiarni. Wszystko to sprawi, że rozbudowane Ogrody będą miały szansę skutecznie powstrzymać uprawianą obecnie przez mieszkańców Elbląga turystykę zakupową do Trójmiasta. Jak wskazują badania inwestora, aż 43,5% elblążan jeździ na zakupy do innych miast.

Źródło: Urbanity

Inne wiadomości o Centrum Handlowe Ogrody

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.