Coraz bliżej rozbudowy elbląskich Ogrodów

2012.05.07

CBRE Global Investors, właściciel CH Ogrody w Elblągu, otrzymał decyzję środowiskową dla projektu rozbudowy galerii. Rozpoczęcie prac przy rozbudowie centrum zaplanowano na III kw. 2012 roku.

Uzyskanie decyzji środowiskowej oznacza, iż właściciel inwestycji może wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

- Proces administracyjny przebiega zgodnie z przyjętymi założeniami. Otrzymanie decyzji środowiskowej jest kolejnym krokiem do rozbudowy centrum, której rozpoczęcie planowane jest na wrzesień bieżącego roku. Trwa także procedura zmierzająca do uzyskania certyfikatu zrównoważonego budownictwa BREEAM, o który ubiega się projekt, a który potwierdza proekologiczność zastosowanych rozwiązań projektowych, materiałów i urządzeń a także całego procesu inwestycyjnego - informuje Tomasz Szewczyk z firmy Acteeum Central Europe, która działając na zlecenie CBRE Global Investors prowadzi rozbudowę dwóch obiektów z portfolio inwestora: CH Ogrody oraz CH Sarni Stok w Bielsku Białej odpowiadając zarówno za procedury administracyjne, rozbudowę oraz komercjalizację Ogrodów.

W procesie przyznawania decyzji środowiskowej i określania uwarunkowań środowiskowych dla inwestycji rozbudowy CH Ogrody, organ decyzyjny (Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Elbląg) wziął pod uwagę szereg kryteriów istotnych dla przyszłego rozwoju tej części miasta, w której zlokalizowana jest inwestycja (osiedla mieszkaniowe: Zawada i Nad Jarem) oraz jakości życia okolicznych mieszkańców w czasie trwania rozbudowy.

Na potrzeby wniosku o decyzję Inwestor przygotował analizy - dotyczące m.in. emisji spalin, poziomu hałasu czy analizę komunikacyjną - które pokazały, że po rozbudowie centrum będzie jeszcze bardziej przyjazne środowisku a tym samym zwiększy się komfort życia mieszkańców z najbliższego sąsiedztwa Ogrodów.

Nowe Ogrody otwarte zostaną w II kwartale 2014 roku. Po zakończeniu inwestycji wartej 55 mln Euro powstanie dwukrotnie większe nowoczesne centrum mające charakter regionalny, o powierzchni najmu 43 500 m2 z funkcjami usługowymi i rozrywkowymi.

Źródło: Urbanity

Inne wiadomości o Centrum Handlowe Ogrody

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.