W Poznaniu i Wrocławiu powstaną hotele marki Sheraton w standardzie 4 gwiazdek

2021.10.11

Hotel Ikar w Poznaniu oraz Hotel Wieniawa we Wrocławiu zostaną poddane kompleksowej rewitalizacji wraz z dostosowaniem obiektów do standardu 4* i wymagań franczyzodawcy – marki Four Points by Sheraton.

Rozpoczęła się współpraca firmy APP-Projekt z PHH Hotele i jako inwestor zastępczy będzie wspierała PHH w zakresie zarządzania projektem oraz nadzoru inwestorskiego nad rewitalizacją dwóch hotel w Poznaniu i Wrocławiu.

Podpisana umowa współpracy dotyczy hoteli: Ikara w Poznaniu i Wieniawy we Wrocławiu. Dotychczas obiekt hotelowy w stolicy Wielkopolski funkcjonował w standardzie trzech gwiazdek, natomiast wrocławski posiadał zaledwie dwie gwiazdki. Modernizacja hoteli ma zadanie podnieść standard obsługi klientów i dostosowanie do wymagań franczyzodawcy – marki Four Points by Sheraton.

Rewitalizacji poddane zostaną zarówno elewacje, jak i dachy budynków, a także izolacja przeciwwodna ścian fundamentowych i tarasów, przyłączy do budynku oraz modernizacji wewnętrznej pełnobranżowej. Po zakończeniu inwestycji hotele spełniały będą standard obiektów 4-gwiazdkowych.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Emkaa Architekci, która przy tworzeniu inspirowała się ponadczasowymi rozwiązaniami materiałowymi i nawiązała do klasyki polskiego modernizmu.

Aktualnie APP-Projekt koordynuje procesy ustaleń pomiędzy projektantem a franczyzodawcą w zakresie adaptacji koncepcji projektowej oraz nadzoruje przygotowanie dokumentacji wykonawczej i budowlanej. W najbliższym czasie inwestor zastępczy przeprowadzi przetarg na generalnego wykonawcę.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • ba
    Gość
    2021-10-11 15:27:48
    Dobrze że w Poznaniu ma powstać kilka hoteli 4 * ale przydałby się też jeden lub dwa nowe hotele 5 *.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.