Upadający kompleks Skarpa na Mazurach zmienia się w nowoczesny ośrodek wypoczynkowy

2021.04.23

W miejscu podupadającego kompleksu z poprzedniej epoki powstaje nowoczesny ośrodek wypoczynkowy Ruciane Park na Mazurach. Inwestycja położona jest w lesie nad jeziorem Guzianka Wielka.

Ruciane Park będzie rodzinnym ośrodkiem wypoczynkowym, zlokalizowanym w niewielkiej odległości od miasta Ruciane Nida na Mazurach. Kompleks powstaje na skarpie i schodzi do linii brzegowej o długości kilkuset metrów. Inwestorem jest warszawska spółka Go4Sport, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Archas Design.

Inwestycja powstaje w miejscu podupadającego kompleksu o niskim standardzie „Skarpa”. Nowy właściciel postanowił przebudować 54 domki letniskowe, które posadowiono na betonowych podporach, rozwiązując w ten sposób problem nieregularnie pochyłego terenu. Domki będą miały lekką formę, prefabrykowanych konstrukcji, z drewnianymi elewacjami nawiązującymi do leśnego otoczenia.

Inwestycja Ruciane Park na Mazurach usytuowana jest trzech liniach brzegowych - od sąsiadujących bezpośrednio z jeziorem do położonych głębiej w otoczeniu lasu. Domki składają się z salonu z wyposażonym w pełni aneksem kuchennym, dwuosobowej sypialni oraz łazienki z prysznicem. Na przyszłych gości czekać będzie ponadto taras i antresola, na której znajdują się kolejne dwa miejsca noclegowe.

Spółka Go4Sport planuje otwarcie kompleksu już od czerwca br. W nadchodzącym sezonie letnim oddana zostanie znaczna część domków a także strefa kulturalna i sportowa zlokalizowana nad wodą. Inwestor planuje nadal rozwijać ofertę ośrodka, dlatego nad jeziorem powstaną trzy pomosty z przystanią dla 40 jachtów.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Gość
    Gość
    2021-04-26 19:36:45
    Jeszcze wam mało, zostawcie te resztki przyrody w spokoju.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.