Kino 5D, multimedialne ścieżki edukacyjne i Pepper's Ghost w Parku Legend

2020.03.20

W Nowej Słupi powstanie Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich Łysa Góra, który będzie wyjątkowym miejscem nie tylko w skali kraju, lecz także całej Europy. Park wykorzysta m.in. technologię Pepper's Ghost.

Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich Łysa Góra ma być jedną z największych inwestycji turystycznych w Nowej Słupi. Budynek w kształcie litery L i powierzchni 1 862 metrów kwadratowych, zlokalizowany będzie przy ulicy Świętokrzyskiej, obok miejscowego Amfiteatru. Według pomysłodawców inwestycji, atrakcja zwiększyć ma o połowę ruch turystyczny w gminie i utworzyć nowe miejsca pracy.

Właśnie ogłoszony został przetarg na budowę inwestycji, która będzie realizowana wspólnie przez gminę Nowa Słupia oraz Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego.

Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich Łysa Góra, zwany inaczej Parkiem Legend, ma promować świętokrzyskie legendy w nowoczesny sposób. Zamiast muzealnych gablot, zwiedzający wcielą się w bohaterów i uczestników wydarzeń. W Parku zastosowana zostanie na wielkim formacie technologia Pepper's Ghost, czyli tzw. efekt holograficzny, który pozwoli "ożywić" fikcyjne lub nie żyjące już postacie.

Ponad połowę Parku Legend zajmie ekspozycja, która podzielona zostanie na trzy strefy: podstawową, edukacyjną oraz strefę promocji i zabaw.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.