Strabag rozpoczyna realizację odcinka drogi ekspresowej S3

2015.05.05

Ruszyły prace przy budowie drogi ekspresowej S3 na odcinku Sulechów - Zielona Góra, których generalnym wykonawcą jest konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o. o. Za 299 mln zł brutto, w ciągu 22 miesięcy powstanie nowy odcinek drogi S3.

Nowy odcinek będzie miał długość 13,5 km drogi ekspresowej. Strabag dodatkowo wyremontuje istniejącą drogę w celu dostosowania jej do ruchu jednokierunkowego oraz dokona rozbiórki istniejącego mostu przez rzekę Odrę i zbuduje dwa nowe mosty w Cigacicach. W ramach kontraktu powstanie także dziesięć obiektów inżynierskich, a na długości około 1,5 km zamontowane zostaną ekrany akustyczne.

Realizowany przez Strabag odcinek drogi S3, to jeden z bardziej strategicznych fragmentów, stanowiący część planowanej ekspresówki Świnoujście - Lubawka w ciągu międzynarodowego szlaku z Malmo w Szwecji do miejscowości Chania na Krecie. Ponadto droga ekspresowa S3 w części północnej włączona jest w sieć autostrad europejskich za pośrednictwem autostrady A6. W przyszłości będzie się z nią łączyć również poprzez autostrady A2 i A4/A18


- mówi Alfred Watzl, członek zarządu Strabag Sp. z o.o.

Nowa inwestycja będzie miała za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa oraz upłynnić ruch tranzytowy. Docelowo droga S3 będzie miała około 470 km i połączy Świnoujście z granicą państwa z Czechami w Lubawce. Droga przebiegać będzie w układzie południkowym przez Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Lubin i Legnicę.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.