Erbud z kontraktem o wartości 107 mln zł w Zabrzu

2019.09.24

Erbud został generalnym wykonawcą budowy Śląskiego Ośrodka Kliniczno-Naukowego Zapobiegania i Leczenia Chorób Środowiskowych, Cywilizacyjnych i Wieku Podeszłego im. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Wartość kontraktu to 107,6 mln zł netto.

Śląski Ośrodek Kliniczno-Naukowy Zapobiegania i Leczenia Chorób Środowiskowych, Cywilizacyjnych i Wieku Podeszłego im. Prof. Zbigniewa Religi powstanie w ramach procedury "zaprojektuj i wybuduj". Kontrakt o wartości 107,6 mln zł netto, firma Erbud zrealizuje do września 2022 roku. Umowa podpisana została ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

To nie jedyna tego typu inwestycja w portfolio firmy Erbud. W lipcu 2019 roku spółka została wykonawcą przebudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc, a w listopadzie 2018 r. Erbud podpisał kontrakt na rozbudowę jednego z budynków Krakowskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii.

Obecnie w realizacji są takie inwestycje jak Szpital Południowy w Warszawie czy Centrum Medycyny Nieinwazyjnej dla Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Kamil
    Gość
    2019-09-24 10:19:14
    Nic dziwnego ,że się tak rozbudowy wuje punkty medyczne. Spośród ponad 40 państw Europy, Polska w jakości opieki medycznej znajduje się na 5-tym miejscu, a według niektórych źródeł - na 3-cim, wyprzedzając np. Austrię. Czyli wyprzedza ponad 40-42 państwa w Europejskim rankingu.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.