W Tychach wybudowane zostanie Gemini Park

2015.06.23

Tyskie centrum handlowe Gemini Park uzyskało już wykonalne pozwolenie na budowę, a inwestor - spółka Gemini Holding - jest obecnie na etapie wyłonienia wykonawców budowlanych galerii.

Gemini Park Tychy będzie miał około 36 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej, na której znajdzie się 130 sklepów. Dodatkowo na zewnątrz obiektu powstanie parking samochodowy na około 1100 miejsc.

Budynek został tak zaprojektowany, aby można go było w przyszłości rozbudować i nadbudować. Tyskie centrum handlowe będzie miało trzy kondygnacje, z czego do najniższej będzie można dostać się z poziomu terenu. Parter będzie pełnił funkcję parkingu, który uzupełniony zostanie przez pomieszczenia handlowo-usługowe.

Nowy budynek będzie pełnił także funkcję rozrywkowo-rekreacyjną, gdzie organizowane będą m.in. koncerty, pikniki itp. Dodatkowo zagospodarowany zostanie także dach galerii, który stanie się jednocześnie ciekawym punktem widokowym na panoramę miasta. Planowane jest również zaaranżowanie pod przestrzeń rekreacyjną terenów zielonych od południowej strony obiektu.

Centrum handlowe powstanie na działce przy ulicy Beskidzkiej, w odległości około 3,5 km od centrum miasta.

Galeria w Tychach będzie już trzecią inwestycją handlową w portfolio krakowskiej spółki Gemini Holding.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.