Jest umowa na wykonanie północnej obwodnicy Pszczyny
Za 53,87 mln zł firma Strabag wybuduje północną obwodnicę Pszczyny. W poniedziałek firma podpisała z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach kontrakt na budowę. Strabag ma 17 miesięcy na zrealizowanie zadania.
Zadanie obejmuje budowę drogi o długości ponad 4 km wraz z m.in. czterema wiaduktami. Połączy ona budowany już węzeł obwodnicy i DK1 z DW 935 na granicy Pszczyny i gminy Suszec.
Kosztorys inwestorski przewidywał na inwestycję 117,4 mln zł brutto.
W sumie w przetargu złożono 15 ofert.
Zadanie obejmuje budowę drogi o długości ponad 4 km wraz z m.in. czterema wiaduktami. Połączy ona budowany już węzeł obwodnicy i DK1 z DW 935 na granicy Pszczyny i gminy Suszec.
W sumie w przetargu złożono 15 ofert.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-22 10:03:16
Globalny gigant technologiczny stawia na Dolny Śląsk. Może powstać 40 tysięcy miejsc pracy
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi
-
2026-06-22 10:43:54
Globalny lider chemiczny z Niemiec otworzy w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych dla regionu EMEA
-
2026-06-22 09:34:39
Dębica z nową inwestycją mieszkaniową. Za projektem stoi właściciel Galerii Raj
-
2026-06-22 08:40:36
Jest pozwolenie na budowę dużej inwestycji w centrum Wrocławia. Po latach zniknie pusta działka
-
2026-06-22 08:03:58
Globalny dostawca dla branży motoryzacyjnej z biurem w Krakowie
-
2026-06-22 07:52:03
Trzy firmy chcą odmienić jedną z najbardziej znanych ulic Wrocławia. Powstanie zielony deptak w centrum
-
2026-06-19 10:35:39
Aglomeracja śląska z nowym parkiem handlowym. Rusza budowa inwestycji w Lędzinach