Otwarty został Flyspot Katowice

2017.06.05

Katowice to kolejne miejsce na polskiej mapie, gdzie fani Skydivingu i skoków spadochronowych mogą korzystać z możliwości swobodnego latania w najlepszym tunelu aerodynamicznym.

Flyspot Katowice to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Europie i na świecie. Inwestycja oferuje największą w branży prędkość powietrza, 320 km/h oraz najbardziej stabilne "spadanie" bez turbulencji.

Z tuneli aerodynamicznych mogą korzystać praktycznie wszyscy. Jest to dyscyplina sportu bardzo bezpieczna, a nad latającymi czuwa oko profesjonalnych instruktorów. Na czym polega skydiving? Jest to wykonywanie ewolucji w powietrzu, w trakcie swobodnego spadania.

To kamień milowy w rozwoju naszej firmy. Start Flyspot Katowice pokazuje siłę marki Flyspot. W planach mamy uruchomienie kolejnego tunelu, w Trójmieście


- mówi Michał Braszczyński, prezes firmy Aerotunel, operatora tuneli aerodynamicznych Flyspot.

Trening w tunelu aerodynamicznym jest dostępny przez cały rok, a najbardziej pracowici zawodnicy mogą skoczyć ze spadochronem maksymalnie osiem razy w ciągu dnia. Skok to około 30-40 sekund swobodnego spadania.

Flyspot Katowice zlokalizowany jest przy ulicy Chorzowskiej 100. Tunel z zamnkniętą cyrkulacją powietrza wykonany został w technologii ISG (Indoor Skydiving Germany).

Maksymalna symulowana prędkość spadania wynosi aż 335 km/h. Komora lotów ma 4,2 m szerokości. Tunel jest wysoki na ok. 6 pięter (17 metrów). Wysokość całego budynku to 38,5 m, z czego 11 m znajduje się pod ziemią.

Realizacja inwestycji pochłonęła 28 milionów złotych. Godziny otwarcia Flyspot Katowice to 8:00-22:00.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Tunel aerodynamiczny Flyspot

Komentarze


  • Darek
    Gość
    2017-06-13 13:04:06
    Lubię takie atrakcje. Zwiedzam te wszystkie tunele w Polsce i powiem że są na wysokim poziomie. W Lesznie chyba najlepszy. Ostatnio chiński tunel widziałem na zdjęciach i chyba zacznę odkładać pieniądze na wycieczkę tam. Ciekawe ile tam sie za lot płaci.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.