Nowe miejsca pracy dla specjalistów ze Śląska

2022.01.18

Prawie 100 stanowisk, kreatywne otoczenie i możliwość pracy aż w dwóch językach. Aebi Schmidt Group, wiodący na świecie dostawca inteligentnych rozwiązań do utrzymania ważnych obszarów infrastruktury i wymagających terenów, rekrutuje specjalistów do nowo otwartego Centrum Usług Korporacyjnych w Katowicach.

Zakupowcy, specjaliści account payable, software developerzy, konsultanci SAP, specjaliści ds. komunikacji, managerowie posprzedażowej obsługi klienta czy master data specialiści to tylko jedne z kilkudziesięciu stanowisk Aebi Schmidt Polska, na które grupa teraz rekrutuje. Wyspecjalizowana kadra będzie odpowiedzialna za obsługę grupy Aebi.

– Naszym celem jest zapewnienie zasobów do dalszej standaryzacji i automatyzacji swoich procesów. Tworzymy zespół, w którym znajdzie pracę 100 osób z działów finansów, IT, obsługi zakupowej czy innych – mówi Wojciech Puch, szef Centrum Usług Korporacyjnych i dodaje, że firma oferuje kreatywną atmosferę w przyjaznym pracownikom biurze oraz pracę w dwujęzycznym zespole. – U nas znakomicie odnajdą się osoby, dla których wartością dodaną jest praca w obcych językach. Kontaktujemy się ze sobą zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim.

Aebi Schmidt Group czerpie najlepsze wzorce zarówno z dużych korporacji, jak i małych rodzinnych firm. Wojciech Puch: – Chcemy integrować naszych pracowników w ich miejscu pracy, czyli w biurze. Proponujemy stacjonarny tryb pracy, bo wiemy, jak ważna jest bezpośrednia komunikacja w firmie. Zależy nam również na długofalowym zatrudnianiu ekspertów, aby budować stabilny zespół tworzący core naszego Centrum. Nowo otwarte Centrum Usług Korporacyjnych ma siedzibę w biurowcu Face2Face, w biurze serwisowanym CitySpace. – Kadra będzie pracować w komfortowym biurze, o które zadba nasz zespół, od początku do końca. Zapewniamy wielojęzyczną recepcję i codzienny serwis sprzątający, a także dostęp do w pełni wyposażonej kuchni ze świeżymi owocami, bułeczkami, herbatą oraz aromatyczną kawą. Do dyspozycji pracowników jest również komfortowa strefa chillout – wylicza Magdalena Śnieżek, dyrektor regionalna CitySpace na południową Polskę.

Wykwalifikowanej kadry szuka się na Śląsku
Nowoczesne usługi biznesowe to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów pracy w aglomeracji śląskiej. W latach 2016-2020 prawie 11 tysięcy osób znalazło etaty w centrach usług zlokalizowanych na Śląsku. Prognozuje się, że do końca tego roku liczba osób zatrudnionych w tym sektorze wyniesie 28,5 tysiąca osób. Nie bez powodu to właśnie w aglomeracji śląskiej znajduje Centrum Usług Korporacyjnych. – Aglomeracja śląska to ponad dwumilionowy nieodkryty potencjał kadrowy. Skupiliśmy się na tym obszarze również ze względu na dobrze rozwiniętą infrastrukturę pozwalającą na szybki dojazd do Katowic z każdego zakątka aglomeracji, zarówno własnym samochodem, jak i środkami transportu zbiorowego – tłumaczy Wojciech Puch. Potencjał Katowic zauważyło również CitySpace, które jest jednym z wiodących operatorów biur serwisowanych w kraju. W kwietniu w biurowcu przy skrzyżowaniu ulic Grundmanna i Chorzowskiej uruchomiono 370 stanowisk pracy na 2300 mkw. powierzchni biurowej dostosowanej dla potrzeb najemców. W CitySpace swoje siedziby mają zarówno firmy o ugruntowanej pozycji, jak i start-upy, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie. Jest to możliwe dzięki elastycznej formie wynajmu i zróżnicowanej wielkości dostępnych pomieszczeń – od 4 do 30 biurek. Jedną z usług uruchomionych przez operatora jest, np. zdalne zarządzanie wynajmowaną przestrzenią poprzez dobieranie z dnia na dzień liczby stanowisk do liczby obecnych pracowników. Większe firmy mogą również wynająć sektor nawet dla 75 osób z niezależną kontrolą dostępu, własną kuchnią i wejściem. Katowice zdecydowanie dbają o dobry klimat dla biznesu. Świadczyć może o tym obecność m.in. gigantów korporacyjnych tj. General Motors, IBM, Bombardier czy Capgemini. Nie bez znaczenia jest również wsparcie, jakie nowym inwestorom oferuje miasto. – Nieustannie zabiegamy o nowych inwestorów i podejmujemy wszelkie działania, by nasz potencjał został zauważony przez firmy. Decydujący wpływ ma tu kilka czynników tj. zasoby ludzkie, doskonałe skomunikowanie wewnątrz metropolii i wsparcie firm ze strony administracji publicznej. Jako miasto dokładamy również starań, aby budować pozytywny wizerunek inwestora oraz dbamy o jego integrację z lokalną społecznością biznesową i uczelniami – wylicza Magdalena Kolka, zastępca naczelnika Wydziału Obsługi Inwestorów z Urzędu Miasta Katowice

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.