Ogłoszono wyniki przetargu na dokończenie budowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego

2013.01.30

Budowa MCK w Katowicach rozpoczęła się jesienią 2011 roku. Prace budowlane na terenie dawnej kopalni prowadziła firma Polimex-Mostostal. W wyniku znacznych opóźnień w realizacji inwestycji i zastoju na budowie władze miasta zerwały umowę z wykonawcą i ogłosiły nowy przetarg na dokończenie budowy. Jego zwycięzcą okazała się spółka NDI SA.

Do przetargu swoje oferty zgłosiło pięć firm ? Budimex, Hochtief, Strabag, Warbug, Elektrobudowa oraz zwycięskie polsko-hiszpańskie konsorcjum NDI SA. Spółka wygrała kontrakt na dokończenie budowy dzięki zaproponowaniu najatrakcyjniejszej oferty cenowej. NDI SA dokończy realizację inwestycji Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach za 249,4 mln brutto.

Prace budowlane na terenie MCK już niedługo zostaną wznowione. Zgodnie z nowym harmonogramem, wykonawca NDI SA ma ukończyć je najpóźniej w sierpniu 2014 roku. Wtedy to Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zostanie oddane do użytku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • MCK Katowice
  Gość
  2013-02-20 15:22:38
  Najkorzystniejsza cenowa nie oznacza czy realna cena i czy da się za tą cenę wykonać.
  Polimex też dał najkorzystniejszą cenę ale nierealną i wiemy jak się to skończyło.Od kilku lat obserwuję rynek budowlany i wszystkie ceny najkorzystniejsze spowodowały,że firm albo nie nie ma już lub są w postępowaniu upadłościowym czy układowym.
  Wydaje mi się ,że trzeba naprawdę spojrzeć na bieżącą sytuację finansową firm /gdyż zmienia się ona dynamicznie na niekorzyść tych firm/ a duży ilość zamównień/wygranych za najkorzystniejszą cenę/ dużych firm budowlanych wiemy jak się zakończyła dla nich.Może w końcu nastąpi otrzeźwienie i ktoś podejmie śmiałą decyzję i będzie wykluczał firmy za nierealne i nisko rażące ceny .
  Jak nie to możemy spodziewać się kolejnych upadków firm np.ERBUD,NDI itp.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.