Duży kompleks wielofunkcyjny przy Grundmanna w Katowicach

2021.04.21

Warszawska Grupa REB planuje budowę dużej inwestycji na brzegu Rawy w Katowicach. Inwestor jest na etapie złożenia pozwolenia na budowę.

Na działce o powierzchni około 14 600 mkw., między ulicami Grundmanna i Żelazną w katowickim Załężu powstać ma kompleks wielofunkcyjny mixed-use, który oferował będzie przestrzeń biurową, mieszkania na wynajem, hotel oraz lokale pod gastronomię. Inwestorem jest Grupa REB.

Inwestycja w Katowicach składać ma się z czterech 7-piętrowych budynków o łącznej powierzchni 25 000 mkw., z czego około 9 000 mkw. przeznaczonej zostanie pod mieszkania na wynajem, 2 500 mkw. to przestrzeń biurowa, a usługi, w tym handel i gastronomię to pozostałe około 3 500 mkw. Całość uzupełniona zostanie o hotel o powierzchni niecałych 10 000 mkw. Inwestor jeszcze nie podał pod jaką marką funkcjonował będzie hotel, wiadomo jednak, że pomieści około 240 pokoi.

Grupa REB jest na etapie przygotowywania dokumentacji do wystąpienia o pozwolenie na budowę. Wstępny harmonogram mówi o rozpoczęciu realizacji projektu jeszcze w tym roku.

Źródło: katowice.naszemiasto.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.