Nowy budynek I Liceum w Gliwicach nawiązujący do charakterystycznej zabudowy Śląska

2021.04.30

W Gliwicach wybudowany został nowy budynek dydaktyczny wraz z halą sportową I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego.

Gotowa inwestycja w Gliwicach składa się z obiektu dydaktycznego oraz części sportowej, co odzwierciedlone zostało również w formie i kolorystyce budynku. Elewacja części dydaktycznej wykonana jest z ciemnej cegły klinkierowej, natomiast część sportowa została obłożona jasną cegłą.

Bryła segmentu dydaktycznego, poprzez charakterystyczne „przełamanie”, kontynuuje linię zabudowy budynku szkoły. Na parterze w pełni przeszklona, została nadwieszona nad wejściem z dwóch stron - od ulicy i od dziedzińca szkoły
powiedział: architekt Mateusz Manecki, autor projektu

Przy nowej szkole I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego powstały ponadto boiska do piłki nożnej oraz do koszykówki z nawierzchnią bezpieczną. W 3-piętrowej części dydaktycznej kompleksu znajdują się sale wykładowe na 32 uczniów każda oraz dwie sale doświadczalne przygotowane do prowadzenia zajęć dla 16 osób. Sale warsztatowe mają przesuwną ścianę, która daje możliwość ich połączenia.

Pierwsze piętro nowego liceum zajmują sale do nauki biologii, drugie piętro zostało przeznaczone do prowadzenia zajęć z fizyki, natomiast na trzecim piętrze uczniowie będą poznawać tajniki chemii.

Hala sportowa posiada pełnowymiarową salę do gry w piłkę ręczną (20 x 40 m) z możliwością podziału na 3 mniejsze części. W obiekcie mieszczą się również pomieszczenia sanitarne oraz szatnie, a nad nimi wygospodarowano miejsce na siłownię. Trybuny mogą pomieścić 150 osób.

Autorzy Projektu:
Generalny Projektant: dr inż. arch. Mateusz Manecki
Projektant: mgr inż. arch. Bartosz Falkowski
Współpraca: mgr inż. arch. Klaudia Woźniak
mgr inż. arch. Maciej Oczkowski
Konstrukcja: mgr inż. Łukasz Zatorowski
Instalacje sanitarne: mgr inż. Sławomir Gubała
Instalacje elektryczne: mgr inż. Paweł Woszczek

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.