Helical rozpoczął prace konstrukcyjne Europy Centralnej w Gliwicach

2011.06.21

Helical rozpoczął proces budowlany i związane z tym prace konstrukcyjne Europy Centralnej, regionalnego centrum handlowego w pobliżu Gliwic, na skrzyżowaniu autostrad A1 i A4. Otwarcie Centrum planowane jest na jesień 2012 roku.

SPEC-BRUK Sp. z o.o., wykonawca specjalizujący się w robotach ziemnych, został zakontraktowany do przeprowadzenia I etapu prac, przed wyborem Generalnego Wykonawcy.

Do głównych realizacji firmy należą: hipermarket Auchan w Gliwicach, Bonarka City Center w Krakowie, Carrefour w Rybniku i Leroy Merlin w Mikołowie.

Generalny Wykonawca projektu zostanie wybrany w sierpniu 2011.

Europa Centralna jest największym projektem firmy Helical Poland, łączącym ideę galerii i parku handlowego. Etap 1 inwestycji to 67.000 m2 powierzchni handlowej netto. Wysoki profil projektu, jego wyjątkowa lokalizacja - tuż obok największego skrzyżowania autostrad w Europie Środkowej, zasięg oddziaływania oraz eleganckie, podwójnej wysokości witryny, wprowadzą całkowicie nową koncepcję handlową na polski rynek centrów handlowych.

Do kluczowych najemców Europy Centralnej należą m.in.: Castorama, Tesco Extra, Media Expert, RTVEuroAGD, Kakadu, Super-Pharm, Smyk, Reserved, H&M, Kappahl, Cubus, Lindex, Empik, CCC i Wojas.

Za wynajem powierzchni odpowiedzialny jest zespół Helical Poland we współpracy z firmą Jones Lang La Salle i Colliers International.

Źródło: mat.pras/Urbanity

Inne wiadomości o Park Handlowy Europa Centralna, Helical Poland

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.