Nowa galeria handlowa w Bytomiu otwarta

2010.11.16

Agora Bytom warta ponad 90 mln euro to największa tego typu inwestycja na w Bytomiu.

Otwarta w poniedziałek 15 listopada Agora Bytom to projekt duńskiego dewelopera Braaten+Pedersen plus Partners oraz norweskiej firmy Borgestad. Przy budowie obiektu pracę znalazło ok. tysiąc osób, zatrudnionych głownie w lokalnych firmach podwykonawczych, natomiast łączna liczba miejsc pracy w otwartej galerii wynosi ok. 850.

- Agora ma szansę zaktywizować miasto. Już teraz odnotowaliśmy wyraźne ożywienie na rynku nieruchomości. W ciągu dwóch lat miasto sprzedało wszystkie kamienice znajdujące się w pobliżu Agory, a wiele prywatnych nieruchomości jest odnawianych - podkreśla Piotr Koj, prezydent Bytomia.

Agora Bytom została zbudowana w ciągu dwóch lat na działce o powierzchni prawie 11 tys. mkw. To pięciokondygnacyjny obiekt o powierzchni 57 tys. mkw., który łączy w sobie funkcje handlowe, rozrywkowe i kulturalne. Wspieraniu i animacji lokalnej kultury poświęcono całe trzecie piętro obiektu, a także galerię w atrium. Poza ofertą kulturalną aktualnie do dyspozycji klientów jest ok. 65 sklepów z licznych branż: odzieżowej, obuwniczej, sportowej, kosmetycznej i elektronicznej, a także nowoczesne centrum rozrywki Fantasy Park oraz kawiarnie i restauracje, parking na 820 miejsc postojowych, a od 19 listopada także Cienema City, najnowocześniejsze kino w Bytomiu.

- Mamy ciekawą propozycję, stanowiącą połączenie oferty handlowej, rozrywkowej i artystycznej - mówi Mirosław Cechowski, dyrektor Agory Bytom. - Oferta handlowa galerii będzie się systematycznie powiększać - do połowy grudnia w Agorze otwartych będzie kolejnych około 20-30 sklepów, zaś do końca marca 2011 - jeszcze kilkanaście.

Generalnym wykonawcą obiektu była firma Erbud SA. Przy realizacji projektu uczestniczyły także firmy: Niras Polska i Biuro Architektoniczne Arkus. Zarządzaniem nieruchomością zajmuje się EMCM Poland.

Źródło: Urbanity.pl/mat.pras

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.