Na Górnym Śląsku powstaje jedna z najnowocześniejszych inwestycji tego typu w Polsce

2021.02.15

W Lędzinach na Górnym Śląsku rozpoczęła się budowa obiektów magazynowo-produkcyjnych firmy GLP.

Firma GLP przystąpiła do realizacji nowego centrum logistycznego na Górnym Śląsku. Po niespełna pół roku od rozpoczęcia działalności w Europie Centralnej, w Lędzinach ruszyła budowa obiektów magazynowo-produkcyjnych o łącznej powierzchni ponad 110 000 metrów kwadratowych - GLP Lędziny Logistics Centre.

Park logistyczny GLP w Lędzinach to jedna z najnowocześniejszych inwestycji tego typu w Polsce – budynki będą wyższe niż typowe magazyny, bardziej ekologiczne i lepiej dostosowane do zmieniających się potrzeb klientów.

Nowe centrum logistyczne w Lędzinach zlokalizowane będzie w sąsiedztwie węzła trasy ekspresowej S1. W pierwszej kolejności wybudowanych zostanie 37 000 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej oraz biurowej, która częściowo została skomercjalizowana. Generalnym wykonawcą projektu jest firma CFE.

Obiekty magazynowe powstają zgodnie z GLP Design Standard, a to oznacza, że wysokość składowania została zwiększona do 12 metrów, a dach jest przygotowany do instalacji paneli fotowoltaicznych. Ponadto hale będą miały pogłębioną do 24 metrów strefę kompletacji, dodatkowe doświetlenie naturalnym światłem oraz zwiększoną nośność posadzki (7,5 tony/mkw.).

Przed częścią biurową znajdą się ładowarki dla samochodów elektrycznych, a przy wjeździe na teren parku powstanie przystanek autobusowy. Inwestycja zrealizowana zostanie zgodnie z wymaganiami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie „very good”.

W zależności od potrzeb klientów, GLP może w każdej chwili rozpocząć realizację pozostałych budynków na terenie parku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.