W Bielsku-Białej zakończyła się budowa stadionu miejskiego


2015.07.30
Autor: Gazeta Wyborcza
Rozpoczęły się odbiory dwóch trybun, nowo wybudowanego stadionu miejskiego w Bielsku-Białej. Na przełomie września i października pojemność obiektu wzrośnie do 15 tys. widzów. Koszt inwestycji wyniósł ponad 100 milionów złotych.

U zbiegu ulic Żywieckiej i Rychlińskiego zakończyła się budowa miejskiego stadionu piłkarskiego, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Podbeskidzia, występujący w Ekstraklasie oraz trzecioligowcy ze Stali.

Dotychczas spotkania mogło oglądać jedynie około 7000 widzów, na dwóch otwartych trybunach - północnej za jedną z bramek oraz wschodniej. Na przełomie września i października tego roku udostępnione zostaną dwie pozostałe. Ułożona została już nowa nawierzchnia boiska.

Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się latem 2012 roku. Koszt wybudowania stadionu miejskiego wyniósł ponad 100 mln zł i został sfinansowany z własnych funduszy samorządu.

Projekt architektoniczny powstał w pracowni ATJ Architekci, a wykonawcą inwestycji było Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego.

Inne wiadomości o Nowy Stadion Miejski, ATJ Architekci

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.