Jest pozwolenie na budowę nowego stadionu w Bielsku-Białej

Starostwo w Cieszynie wydało pozwolenie na budowę stadionu miejskiego w Bielsku-Białej - poinformował w sobotę rzecznik Podbeskidzia Bielsko-Biała Jarosław Zięba.

Zięba wyjaśnił, że sprawą zajmowało się cieszyńskie starostwo, gdyż inwestorem przy budowie obiektu jest samorząd Bielska-Białej, czyli miasta na prawach powiatu.

"Teraz sprawy związane z realizacją budowy stadionu powinny nabrać tempa. Po uprawomocnieniu się decyzji ogłoszony ma zostać przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji" - dodał Zięba.
Nowy bielski stadion miejski pomieści 15 tysięcy kibiców. Wszystkie trybuny będą zadaszone. Samorząd zakłada, że pozyska na ten cel pieniądze z Unii Europejskiej. Przypominać ma obiekt w Kielcach i będzie gotowy przed Euro 2012. Na stadionie mecze rozgrywać będą: pierwszoligowe Podbeskidzie i trzecioligowa Stal.

Dotychczas remont stadionu objął już wymianę płyty boiska. Nowa kosztowała blisko 3 miliony złotych i jest podgrzewana. Ustawione zostało także tymczasowe, sztuczne oświetlenie o mocy 1400 luksów.

Obecny stadion pochodzi z końca lat 50. XX wieku.

Inne wiadomości o Nowy Stadion Miejski

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.