Siedem projektów hoteli w 2020 roku biura KM rubaszkiewicz. W planach 5-gwiazdkowe obiekty

2021.02.16

Pandemia nie stanęła na przeszkodzie i nie spowolniła tempa pracy architektów z KM rubaszkiewicz. Warszawska pracownia, specjalizująca się w projektowaniu hoteli, w 2020 roku zrealizowała aż 7 projektów hoteli i ponad 50 tysięcy m2 powierzchni użytkowej mieszkań.

Ubiegły rok nie był łatwy a najdotkliwiej dotknął branżę hotelarską. Mówi się wręcz o najtrudniejszym okresie w całej historii tej gałęzi gospodarki. Przełożyło się to na działanie wielu pracowni architektonicznych czy samodzielnych architektów. Zresztą nie tylko projekty hotelowe zostały wstrzymane, wiele konceptów mieszkaniowych również uległo „zamrożeniu”.

Początek roku wstrząsnął całym rynkiem, myślę że każdy architekt zadawał sobie pytanie „co dalej?”. Nie inaczej było z nami. Szczęśliwie nasi klienci w większości postanowili kontynuować rozpoczęte projekty. Kilka uległo zawieszeniu, jednak nikt nie zrezygnował ze swoich planów- mówi Konrad Rubaszkiewicz szef autorskiej pracowni KM rubaszkiewicz. Oczywiście konieczne było przeorganizowanie naszej pracy; początkowo większość odbywała się on-line, jednak powoli wracaliśmy do pracowni i w tej chwili staramy się jak najmniej pracować zdalnie. W naszym zawodzie ważny jest bezpośredni kontakt i możliwość rozmowy czy to z klientem, czy wśród współpracowników.

W 2020 roku pracownia KM rubaszkiewicz pracowała nad projektami siedmiu hoteli.

ROYAL w Krakowie (Le Méridien)
Ten pięciogwiazdkowy obiekt poddano gruntownej renowacji. To pierwszy hotel tej sieci w Polsce. Projekt podkreśla to co najważniejsze
w założeniach marki Le Méridien m. in. funkcje poznawcze, doświadczanie oraz pasję do sztuki i instalacji artystycznych. Architekci przyjęli kontekstowe nawiązania do miejscowych wartości, jakimi są m. in. rzemiosło oraz sztuka, łącząc je z nowoczesnymi rozwiązaniami. Wnętrza pokoi, restauracji oraz powierzchni konferencyjnych scalają współczesne wzornictwo i rzemiosło dając wysublimowany eklektyzm oraz krakowski sznyt. Technologie, kształty, grafiki, kartograficzne elementy oraz wzornictwo mid century odnoszą się do historii powstawania oraz założeń marki Le Méridien.

Fabryka Wełny w Pabianicach
Ten projekt to kontynuacja jeszcze z 2019 roku. To kolejny etap rozbudowy kompleksu, który architekci wpisali pomiędzy zabytkową Fabrykę Kultury (mieszczącą salę koncertową), a istniejący hotel Fabryka Wełny. Hotel posiada 3 kondygnacje nadziemne, 68 pokoi w standardzie ****, reprezentacyjne lobby oraz sale konferencyjne z własnym zapleczem gastronomicznym. Na wysokości pierwszego piętra połączony jest przeszklonym, nadwieszonym nad zabytkowym murem, szedowym łącznikiem z istniejącym hotelem Fabryki Wełny. Teren objęty jest ścisłą ochroną konserwatorską.

Hotel Rozdroże w Nieborowie
W tym obiekcie pracownia odpowiadała za projekt rozbudowy istniejącego hotelu. Projekt zakładał znaczne powiększenie miejsca – powstanie nowoczesnej części konferencyjnej (największa sala ponad 800 m2) z zapleczem gastronomicznym oraz nowego skrzydła z pokojami hotelowymi
i częścią SPA wraz z basenem.

Hampton by Hilton
Hotel otwarty w 2020 roku. Obiekt zlokalizowany w Warszawie przy ul. Mszczonowskiej w sąsiedztwie C.H. Reduta. Pracownie odpowiadała za projekt koncepcyjny, budowlany, wykonawczy i projekt wnętrz oraz uzgodnienie każdego etapu w siecią Hilton. Budynek posiada 147 pokoi hotelowych, strefy ogólnodostępne zlokalizowane na parterze, sale konferencyjne i strefę fitness.

Hotel Prezydent w Spale
Współpracę nad tym obiektem pracownia rozpoczęła w 2018 roku. W 2020 inwestor zwrócił się o dokonanie projektu dalszej rozbudowy hotelu w standardzie ****. To koncepcja przebudowy starego na nowe. Dotyczyło to zarówno przestrzeni ogólnodostępnych jak i pokoi hotelowych, które przeszły całko witą metamorfozę. Koncepcja zakładała nie tylko wnętrza i bryłę, ale również otoczenia: modernizację i zagospodarowanie istniejącego stawu i przyległych terenów zielonych. Charakterystycznym elementem Prezydenta jest rozbudowana część basenowa, SPA, saunarium i patio. Liczne przeszklenia i otwarcia widokowe zacierają granicę między wnętrzem i zewnętrzem, wpuszczając krajobraz do środka.

Afrodyta Business & SPA
Założenie trzeciego etapu rozbudowy kompleksu hotelowego zakładało połączenie trzech funkcji w trzech stylach w jednym budynku: dworku polskiego, sali bankietowej i nowoczesnej karczmy. Niełatwym zadaniem dla pracowni stało się połączenie tych różniących się od siebie obiektów w jedną spójną całość. Architekci opracowali projekt hotelu łączącego w sobie elementy nowoczesnego dizajnu z elementami architektury klasycznej.

Mövenpick w Kołobrzegu
Kolejny ***** projekt w portfolio pracowni a pierwszy w Polsce pięciogwiazdkowy hotel pod szwajcarską marką Mövenpick. Obiekt znajduje się w pierwszej linii nadmorskiej zabudowy w strefie uzdrowiskowej Kołobrzegu. KM rubaszkiewicz odpowiada za kompleksową realizację projektu – od początkowej koncepcji po oddanie do użytkowania. Projekt jest w trakcie realizacji.

Dodatkowo w 2020 roku pracownia wykonała projekty budynków mieszkalnych m.in. w Warszawie: przy ul. Odkrytej, Bernardyńskiej i Darłowskiej oraz osiedla 17 Dzielnica w Nowym Dworze Mazowieckim składającego się z 7 budynków a także dwóch osiedli w Wieliszewie. Łączna powierzchnia użytkowa zaprojektowanych mieszkań to aż 50 tysięcy m2.

W 2021 roku nie zwalniamy tempa – mamy już k olejne projekty i kolejne realizacje. W tym momencie trwają prace nad koncepcjami pięciu nowych hoteli. Dodatkowo realizacje niektórych obiektów z 2020 przeniesione zostały na ten rok. – mówi Konrad Rubaszkiewicz. Jest jeszcze inny „szczegół”, który niezmiernie nas cieszy – aż cztery hotele nad którymi obecnie pracujemy to hotele pięciogwiazdkowe. Zatem ten rok zapowiada się ciekawie i pracowicie.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.