Robyg intensywnie inwestuje

2013.04.03

Spółka deweloperska Robyg, specjalizująca się w budownictwie mieszkaniowym, stawiająca pierwsze kroki w inwestycjach komercyjnych, planuje realizację nowych inwestycji. W 2013 roku firma ma rozpocząć budowę kolejnych 1300 mieszkań oraz oddać do użytku około tysiąca lokali na wynajem.

Akcjonariusze spółki poinformowali zarząd o możliwości kupna kolejnych terenów pod inwestycje mieszkaniowe. Firma z miejsca rozpoczęła poszukiwania atrakcyjnych parceli, nadających się pod nowe projekty inwestycyjne.

Robyg prowadzi negocjacje z deweloperami sprzedającymi wilanowskie działki. Firma chce kupić teren o powierzchni 4ha, na którym mogłoby powstać od 700 do 800 nowych mieszkań. Spółka jest też zainteresowana zakupem działek pod duże inwestycje mieszkaniowe znajdujących się w północno-wschodniej części Warszawy oraz na Ochocie.

Spółka Robyg angażuje się także w dalsze projekty komercyjne. Możliwe, że rozpocznie budowę centrum handlowego o powierzchni od 10 do 20 tys. metrów na terenie gdańskiej inwestycji Lawendowe Wzgórza. Robyg oddał też do użytku pierwszy budynek w inwestycji komercyjnej Wilanów Office Center. Na razie czeka na to, aż zostanie wynajęte 50% jego powierzchni. Wtedy spółka wystartuje z następnym etapem realizacji tej inwestycji, obejmującym budowę kolejnego biurowca.

Źródło: Eurobuild

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.