Powstała spółka, która zbuduje 10 000 mieszkań na wynajem w największych polskich miastach


2023.05.31
Autor: Bartosz Motorek
Powołana została spółka Cavare S.A., która w ramach grupy Cavatina Holding S.A. zajmie się budową i obsługą portfolio projektów PRS. Nowa spółka zbuduje portfel 10 000 mieszkań na wynajem w największych polskich miastach.

Cavatina Group S.A. powołała spółkę, która zajmie się budową i obsługą portfolio projektów PRS zlokalizowanych w największych miastach Polski. Cavare S.A. to nowy podmiot, który funkcjonował będzie w ramach grupy, której działają: Cavatina Holding S.A., spółka giełdowa i jeden z największych deweloperów biurowych, Resi Capital S.A. skupiająca się na sektorze mieszkaniowym, a także CTank S.A. – podmiot odpowiedzialny za akwizycję gruntów i kompleksowe przygotowanie projektów na potrzeby Grupy oraz inwestorów zewnętrznych.

Cavare S.A. w ciągu pięciu lat zbudować ma i udostępnić do długoterminowego najmu do 10 000 mieszkań w największych miastach w Polsce. Na czele nowej spółki staną Bartłomiej Wentlandt, w roli Prezesa Zarządu, oraz Anna Łagowska-Cioch, jako Wice-prezes. Start pierwszych projektów nastąpić ma na początku 2024 roku.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat spółka Resi Capital S.A. mocno wyspecjalizowała się w budowie i sprzedaży mieszkań z segmentów: premium i popularnego. Proponowane przez nią projekty w Katowicach, Wrocławiu i Łodzi cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców. Jednak w Cavatina Group S.A. nie rezygnujemy z rozwoju portfolio obiektów PRS dostępnych w ramach naszej nowoczesnej platformy. Cavare już na starcie ma zabezpieczone grunty i projekty w segmencie mieszkań na wynajem w największych miastach w Polsce
powiedział: Daniel Draga, Prezes Zarządu Cavatina Group S.A.

Jednocześnie władze Cavatina Group S.A. postanowiły o wydzieleniu do osobnej spółki kompetencji związanych z procesem akwizycji gruntów, analizy ich chłonności, projektowania i formalności potrzebnych do uruchomienia prac budowlanych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.