Pomysły na inteligentny dom w nowym budownictwie


2022.11.24
Autor: DRV
Budowa nowego domu to ekscytujący proces! Gdy fundamenty są już na swoim miejscu, możliwości są nieograniczone. Jeśli chcesz zastosować w swoim nowym domu inteligentną technologię, mamy dla Ciebie propozycję. Sprawdź nasze najlepsze pomysły na inteligentny dom dla nowo budowanych domów.

Czym jest inteligentny dom?
Inteligentny dom oznacza miejsce zamieszkania, które zostało wyposażone w różne urządzenia i systemy, które pozwalają mieszkańcom kontrolować różne aspekty domu. Inteligentne domy mogą zawierać takie funkcje jak światła, które włączają się po wejściu do pokoju, termostaty, które dostosowują temperaturę w oparciu o preferencje użytkownika i zamki, które można otworzyć za pomocą jednego przycisku.

Niektóre systemy inteligentnego domu mogą nawet monitorować bezpieczeństwo domu lub śledzić zużycie energii. Jeśli rozważasz zainstalowanie inteligentnego domu w swoim nowym domu, oto kilka najpopularniejszych pomysłów, od których możesz zacząć.

Jakie są korzyści z inteligentnego domu?
Istnieje kilka korzyści z zainstalowania systemu inteligentnego domu w swojej nowej konstrukcji inteligentnego domu. Być może najbardziej oczywistą korzyścią jest wygoda i spokój umysłu, który pochodzi z automatyzacji systemów domu. Z inteligentnego domu, można kontrolować światła, zamki, termostat i system bezpieczeństwa z dowolnego miejsca na świecie z połączeniem internetowym. Dzięki temu można zarządzać zużyciem energii, zapewnić bezpieczeństwo domu i już nigdy nie wracać do ciemnego domu.
Inteligentny dom może ułatwić Ci życie, automatyzując takie zadania jak włączanie dzbanka do kawy lub świateł zanim wstaniesz rano. I wreszcie, ostatnie badanie wykazało, że domy z inteligentną technologią sprzedają się za około 4% więcej niż domy bez niej. Jeśli rozważasz budowę nowego domu, pamiętaj, aby dodać kilka funkcji inteligentnego domu, aby zwiększyć jego wartość i wygodę.

Sterowanie światłem:
Sterowanie oświetleniem służy do włączania i wyłączania świateł. Możliwe jest sterowanie światłami w domu z innych miejsc. Można sterować nimi z przełącznika ściennego w pomieszczeniu lub z klawiatury na ścianie. Można również sterować nimi za pomocą pilota.

Inteligentna kuchnia:
Kuchnia jest jednym z miejsc, gdzie ludzie dokonali ulepszeń w takich rzeczach jak przechowywanie, przygotowywanie i robienie jedzenia. Kuchnia bardzo się zmieniła. Od dawna mamy lodówki, ale dziś kuchnia jest czymś więcej niż tylko miejscem do przechowywania żywności. Oto kilka korzyści płynących z inteligentnych kuchni:

- Planujesz swoje posiłki z wyprzedzeniem
- Pozwól, byś był świadomy, kiedy coś ci się skończy
- Zachowaj test na wszystkie daty ważności
- Zrób listę artykułów spożywczych dla ciebie

W zależności od przygotowywanego dania, dostosuj poziom temperatury.

Inteligentne bezpieczeństwo:
Bezpieczeństwo domu jest ważne. Istnieje wiele sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa w domu, takich jak alarmy przeciwwłamaniowe i kamery bezpieczeństwa. Ale pomysły na inteligentny dom przeniosą go na inny poziom dzięki zamkom na odcisk palca i rozpoznawaniu twarzy.

Jednocześnie dzięki dodatkowym narzędziom cyberbezpieczeństwa, takim jak VPN chrome, które można wykorzystać na swoich inteligentnych telewizorach lub urządzeniach, można zmaksymalizować swoją prywatność online w domu i łatwo chronić się przed cyberatakami złośliwych osób.

Ulepszona łączność:
Trend inteligentnego domu jest teraz bardzo popularny. Inteligentny dom potrzebuje wielu urządzeń. Potrzebuje on urządzenia Wi-Fi, aby połączyć wszystkie urządzenia razem. Urządzenie Wi-Fi musi łączyć się z internetem. Musi połączyć się z wszystkimi urządzeniami. Musi połączyć wszystkie urządzenia razem.

Jak zacząć budowę inteligentnego domu?
Instalacja inteligentnego domu podczas nowej budowy to świetny sposób na zabezpieczenie domu na przyszłość i uczynienie go bardziej energooszczędnym. To może być trochę zniechęcające, aby dowiedzieć się, gdzie zacząć, więc zebraliśmy listę najlepszych pomysłów inteligentnych domów dla nowych domów budowlanych.

1. Zainstalowanie inteligentnego termostatu to świetny sposób na rozpoczęcie. Możesz zaprogramować go tak, aby wyłączał się, gdy nie ma Cię w domu, co pozwoli Ci zaoszczędzić energię i pieniądze w dłuższej perspektywie.
2. Dodanie systemu bezpieczeństwa to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa Twojej rodzinie i Twojemu dobytkowi.
3. Zainstalowanie czujników na oknach i drzwiach może pomóc w oszczędzaniu energii poprzez ich automatyczne zamykanie, gdy w domu robi się zbyt gorąco lub zbyt zimno.
4. Rozpoczęcie budowy inteligentnego domu jest proste - wystarczy porozmawiać z inwestorem o dodaniu niektórych z tych funkcji do swojego domu.

Komentarze


  • Korki
    Gość
    2022-11-28 19:00:12
    Jak patrzyłem to Yeelight ma całkiem niezłe inteligentne oświetlanie, coś kolega mi o tym opowiadał i staram się w to zaglębić

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.