Rewitalizacja brzegu Zagórskiej Strugi w Rumi


2021.06.23
Autor: Urbanity.pl
Podpisano współpracę pomiędzy Urzędem Miasta Rumia a spółką deweloperską Inpro, która dotyczy rewitalizacji kolejnego odcinka ciągu rekreacyjnego wzdłuż Zagórskiej Strugi.

W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie fragment brzegu rzeki zlokalizowany pomiędzy ulicami Sobieskiego i Torową. Przebudowa nadrzecznych terenów Zagórskiej Strugi ma na celu uatrakcyjnieniu przestrzeni publicznej, która znajduje się w obrębie przygotowywanej inwestycji deweloperskiej o nazwie „Rumia Centralna”.

Na powierzchni obejmującej zarówno obszar miejski, jak i teren osiedla zaplanowano estetyczne i funkcjonalne ogólnodostępne miejsce do rekreacji oraz wypoczynku. Za projekt inwestycji oraz jego finansowanie odpowiada deweloper.

Wierzymy, że projekt obejmujący rewitalizację terenów zielonych stworzy jedną z nowych lokalnych atrakcji. Korzystać z niej będą wszyscy mieszkańcy Rumi, w tym również właściciele mieszkań naszej nowej inwestycji. Liczymy, że wspólnie z władzami samorządowymi uda nam się stworzyć nowe centrum, które stanie się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców i nową wizytówką miasta – powiedział Robert Maraszek, wiceprezes zarządu spółki INPRO.

Prace rewitalizacyjne mają rozpocząć się wraz z uruchomieniem budowy osiedla Rumia Centralna, czyli wiosna 2022 roku. Do tego czasu przygotowywany będzie projekt.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.