Za blisko 200 mln zł wybudują drogę do elektrowni jądrowej „Lubiatowo-Kopalino”
Wyłoniony został wykonawca drugiego odcinka drogi krajowej do pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm, które wyceniło prace na blisko 200 mln zł.
Zakończył się przetarg na zaprojektowanie i budowę drogi krajowej do elektrowni jądrowej „Lubiatowo-Kopalino”. Chodzi o odcinek od drogi wojewódzkiej nr 213 do węzła Łęczyce na S6 o długości około 15 km. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones, które zaproponowało niemal 200 mln zł.
Przypomnijmy, że wykonawcą pierwszego odcinka między Lubiatowem i DW213 zostało konsorcjum firm Polimex Infrastruktura, Polimex Mostostal i Mosty Łódź, z którym podpisano umowę na projekt i budowę 11-kilometrowego odcinka kwietniu br.
Ponadto w ramach budowanej S6 Leśnice - Bożepole Wielkie, powstanie łącznik między drogą powiatową w Łęczycach a drogą ekspresową S6, który skomunikuje nową drogę krajową z węzłem Łęczyce.
Droga krajowa do elektrowni jądrowej „Lubiatowo-Kopalino” pełniła będzie kilka istotnych funkcji. Jest to strategiczna inwestycja z perspektywy bezpieczeństwa energetycznego kraju, ale także ważna z punktu widzenia mieszkańców przyległych do niej terenów. Droga zwiększy m.in. przepustowość układu komunikacyjnego, odciąży sieć dróg lokalnych, a dodatkowo skróci czas przejazdu między Trójmiastem i nadmorskimi miejscowościami w gminie Choczewo. Nawierzchnia będzie dostosowana do ruchu pojazdów o nacisku 11,5 t na oś.
Harmonogram inwestycji zakłada, że projektowanie, a także roboty oraz pozyskanie pozwolenia na użytkowanie ma być zrealizowane w terminie nie dłuższym niż 35 miesięcy. Wstępnie zakłada się, że budowa ma być ukończona w drugim kwartale 2029 roku.
Zakończył się przetarg na zaprojektowanie i budowę drogi krajowej do elektrowni jądrowej „Lubiatowo-Kopalino”. Chodzi o odcinek od drogi wojewódzkiej nr 213 do węzła Łęczyce na S6 o długości około 15 km. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones, które zaproponowało niemal 200 mln zł.
Ponadto w ramach budowanej S6 Leśnice - Bożepole Wielkie, powstanie łącznik między drogą powiatową w Łęczycach a drogą ekspresową S6, który skomunikuje nową drogę krajową z węzłem Łęczyce.
Harmonogram inwestycji zakłada, że projektowanie, a także roboty oraz pozyskanie pozwolenia na użytkowanie ma być zrealizowane w terminie nie dłuższym niż 35 miesięcy. Wstępnie zakłada się, że budowa ma być ukończona w drugim kwartale 2029 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski
-
2026-06-23 06:04:54
Nowoczesna scena, zaawansowana technologia i ogromna skala. Tak powstaje nowa siedziba TR Warszawa
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi