Kompleks La Playa w Sopocie zrealizuje spółka Dekpol

2016.07.14

Spółka Dekpol została wybrana na generalnego wykonawcę projektu apartamentowo-hotelowego w Sopocie. Chodzi o przebudowę i rozbudowę willi La Playa Palace oraz wybudowaniu od podstaw pensjonatu La Playa Apartments. Inwestorem jest spółka Arkony Sopot.

Przedwojenna willa La Playa Palace, która znajduje się w części południowej od strony ul. Wosia Budzysza 4, zostanie przebudowana i rozbudowana w kierunku wschodnim o nowe skrzydło wraz z łącznikiem. Wykonawca inwestycji wyremontuje i zrekonstruuje elementy zabytkowe budynku o charakterze pałacowo-parkowym. Odtworzony zostanie pierwotny wygląd dachu z pokryciem z naturalnej dachówki z łupka. Łączna powierzchnia La Playa Palace wraz z garażem po przebudowie wyniesie blisko 2 000 metrów kwadratowych, a w rozbudowanej willi znajdą się trzy apartamenty o powierzchni ponad 1300 mkw.

Z kolei w północnej części od strony ulicy Powstańców Warszawy 69 A i B, firma Dekpol wybuduje od podstaw pensjonat La Playa Apartments. Budynek składał się będzie z czterech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej, gdzie mieścił się będzie parking samochodowy. Łącznie w obiekcie przewidziano 27 apartamentów o łącznej powierzchni ponad 1 000 mkw oraz ogród o powierzchni ponad 820 mkw.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.