Sheraton chce wybudować hotel w Juracie


2008.10.27
Autor: Puls Biznesu
Teraz Jurata znana jest głównie dzięki znajdującej się tam rezydencji prezydenta i położonego od strony Bałtyku hotelu Bryza. Może się pojawić trzecia atrakcja - hotel Sheraton.

Jedną z opcji - i to jakże atrakcyjną - jest jego budowa w miejscu, gdzie dziś stoi trzygwiazdkowy hotel Neptun, należący do PKO BP. Ten stoi przy molo w Juracie, od strony Zatoki Gdańskiej - podaje "Puls Biznesu".

Choć przedstawiciele Sheratona nie byli z wizytą u burmistrza Jastarni (Jurata leży w gminie Jastarnia), ten zna ich zamierzenia.

- PKO BP rzeczywiście zamierza wybudować hotel Sheraton. Inwestycja będzie oznaczać poprawę jakości i zupełnie nowy standard. W Juracie mamy trzygwiazdkowe hotele, a nie ma żadnego czterogwiazdkowego - mówi Tyberiusz Narkiewicz, burmistrz miasta i gminy Jastarnia.

Dodaje, że hotele w Juracie w większości pochodzą z lat 60. i 70. Dziś są modernizowane.

- Założenie jest takie, że hotel Sheraton ma powstać od zera. Oznacza to, że Neptun będzie rozebrany. Dokumentacja o warunkach zabudowy dla tego przedsięwzięcia jest przygotowywana. Trudno jednak powiedzieć, kiedy będzie gotowa - mówi Tyberiusz Narkiewicz.

W Polsce działają cztery hotele Sheraton: w Krakowie, Poznaniu, Sopocie i Warszawie - informuje "Puls Biznesu".

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.