W prestiżowej lokalizacji Gdyni powstać ma nowa wizytówka Trójmiasta

2021.12.02

Grupa Allenort pozyskała finansowanie dla prestiżowej inwestycji apartamentowo-hotelowej w centrum Gdyni.

Przy Skwerze Kościuszki w Gdyni powstać ma inwestycja Grupy Allenort z segmentu nieruchomości klasy premium. Finansowanie inwestycji w formie emisji obligacji o wartości 38 mln zł zostało pozyskane we współpracy z Grupą Upper Finance.

Inwestycja zakłada budowę budynków apartamentowych z częścią hotelową, która uzupełniona zostanie o przestrzeń usługową. Wybudowany ma zostać jeden lub klika pięciokondygnacyjnych obiektów , oferujących apartamenty hotelowe i mieszkalne.

Kompleks wielofunkcyjny powstać ma na działce o powierzchni 9 200 metrów kwadratowych przy Skwerze Kościuszki - w najbardziej prestiżowej i najczęściej odwiedzanej przez turystów części miasta. Obecnie znajdują się tutaj punkty usługowo-handlowe o stosunkowo niskim standardzie.

Grupa Allenort planuje na początku 2022 roku ogłosić konkurs architektoniczny na koncepcję zabudowy i zagospodarowania terenu. Według wstępnego harmonogramu pierwsze prace budowlane miałyby ruszyć w pierwszej połowie 2023 roku, a cały proces inwestycyjny zamknięty powinien zostać w 2025 roku.

Szczegółowe założenia planowanej inwestycji – w tym udział poszczególnych rodzajów lokali, a także sposób zagospodarowania stref usługowych oraz terenów rekreacyjnych i zielonych – zostaną wypracowane w toku konsultacji.

Według wstępnej koncepcji powstać ma część hotelowa, która uzupełniona zostanie o strefę restauracyjną i konferencyjną, a także SPA i wellness z basenem. Apartamenty hotelowe wykończone zostaną "pod klucz" w standardzie co najmniej czterogwiazdkowym. Z kolei część apartamentowo-usługowa uwzględni apartamenty oraz strefę wellness z lokalami usługowymi.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Tnc
  Gość
  2021-12-02 18:39:32
  Masakra 0 myślenia o mieszkańcach miasta betonowa dżungla dla milionerów

 • MM
  Gość
  2021-12-02 19:29:04
  Jeszce proszę odgrodzić parkanem ( wysokim ) SKWER KOŚCIUSZKI od reszty miasta i będzie OK . NATOMIAST NA SKWER WPUSZCZAĆ LUDZI ZA PRZEPUSTKĄ I W KAPCIACH co by nie pobrudzić apartamentowców pozdrawiam patriotka GDYNIANKA

 • Ja
  Gość
  2021-12-02 20:34:17
  Widać że "ktoś" najprawdopodobniej, zbliża się do końca Kariery, I za wszelką cenę musi się jeszcze nachapać. Najpierw parkingi, które przynosiły dochód dla miasta, poszły w odstawkę, w centrum nie ma gdzie stanąć, nie mówiąc już o skwerku czy parkingu przy ul. Zawiszy Czarnego. Latem mieszkańcy mogą zapomnieć o jakim kolwiek poruszaniu się samochodem po swoim mieście. Potem bandycka deweloperka, budowanie budynków hotelowych czy biurowych w strefach niskiej zabudowy, co zostało nagłośnine a sprawa wygrana, mimo to nic dalej się nie dzieje. Likwidowanie resztek zieleni w całym mieście. Należałoby jeszcze wspomnieć o bandyckich cenach za parkowanie nie mówiąc już o cenach mandatów za brak biletyu parkingowego, które wzrosły z dnia na dzień o 300%. W imię czego to wszystko? Żeby warszawka miała apartamenty z widokiem na zatokę i nakręcała rynek chorymi cenami? Gdzie w tym wszystkim jest dobro mieszkańców którzy muszą z tym wszystkim żyć cały rok, a nie wpadać na weekend zabalować narobić syfu i wyjechać. Niestety Gdynia traci swój urok z roku na rok, dzięki takim działaniom i staje się komercyjnym kurortem dla snobów, a nie jak dawniej , miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi i zwykłych "szarych ludzi"
  Rodowity Gdynianin

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.