Zobacz jak wyglądał będzie pierwszy hotel na wodzie w Polsce


2021.09.08
Autor: Urbanity.pl
W Gdańsku powstanie pierwszy w Polsce hotel na wodzie, które podobne funkcjonują w Rotterdamie (H2OTEL), Londynie (Good Hotel) czy Szwecji (Salt & Sill w Slottsholmen).

Pierwszy w Polsce hotel na wodzie otwarty zostanie pod nazwą Feel Harmony, który mieścił się będzie na Motławie w samym sercu Gdańska, tuż przy Wyspie Spichrzów. W jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się m.in. Filharmonia Bałtycka, Marina Gdańska czy koło widokowe AmberSky.

Lokalizacja butikowego hotelu Feel Harmony w Gdańsku, z którego pokoje będą zapewniały widok na rzekę oraz historyczne i nowoczesne zabudowania gdańskiego Głównego Miasta, została wskazana w wyniku przeprowadzonego przez Gminę studium lokalizacyjnego. Inwestycja to obiekt z kategorii floating hotel, czyli dryfujących miejsc noclegowych, która zaoferuje 72 pokoje w dwukondygnacyjnych budynkach.

W hotelu Feel Harmony na wodach Kanału na Stępce znajdzie się m.in. kawiarnia, bar whiskey, strefa SPA czy sala konferencyjna. Całości dopełni taras nad wodą o funkcji przystani.

Już na początku projektowania wyszliśmy z założenia, że efekt końcowy to suma detali. Dlatego zadbaliśmy o każdy szczegół architektury, wystroju wnętrz i funkcjonalności, aby pobyt w hotelu Feel Harmony był przeżyciem wartym powtórzenia – informuje Kornelia Bargielska od lat związana z rynkiem nieruchomości, prezes realizującej inwestycję spółki River Point.

Inwestorem jest spółka River Point, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Art Architekci.

Komentarze


 • Edyta
  Gość
  2021-09-08 14:38:20
  Kolejny drogi hotel dla Milionerów. A gdzie maja spac normalnie ludzie w Gdańsku ? Czy buduje sie jeszcze schroniska? Hostele, Pensjonaty ?

 • Maestro
  Użytkownik
  2021-09-08 15:42:13
  nie ma informacji o dacie oddania, byłoby milo.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.