Zaprezentowano wizualizacje III etapu Alchemii w Gdańsku

2016.01.26

Biuro projektowe APA Wojciechowski zaprezentowało najnowsze wizualizacje trzeciego etapu kompleksu biurowo-usługowe Alchemia w Gdańsku. Budowa zaprezentowanego etapu trwa od jesieni ubiegłego roku.

Wielofunkcyjny kompleks biznesowy Alchemia w Gdańsku powstaje przy skrzyżowaniu alei Grunwaldzkiej i ulicy Kołobrzeskiej. Inwestycja połączy funkcję biurową z handlowo-usługową związaną ze sportem i branżą medyczną. Docelowo Alchemia składała się będzie z czterech budynków, z czego pierwszy o powierzchni ponad 16 tys. mkw. został oddany do użytku w 2013 roku, a drugi obiekt miał swoją premierę pod koniec ubiegłego roku.

Budowa trzeciej fazy projektu ruszyła jesienią. Agron Tower, bo taką nazwę będzie miał ten obiekt, to 14-kondygnacyjny budynek o powierzchni wynoszącej prawie 39 tys. mkw., co uczyni go największym wolnostojącym biurowcem na północy Polski. Powierzchnia biurowa wyniesie 36 tys. mkw., natomiast 2 tys. mkw. zostanie przeznaczona na lokale handlowo-usługowe.

Projekt architektoniczny kompleksu przygotowała pracownia APA Wojciechowski, która właśnie zaprezentowała najnowsze wizualizacje III etapu kompleksu. Na zdjęciach widzimy, że pomiędzy obiektami III i IV, przy dojściu do peronu SKM Przymorze-Uniwersytet, powstanie pasaż handlowy o powierzchni 2 tys. mkw. Latem w miejscu tym funkcjonowały będą sezonowe ogródki lokali gastronomicznych.Zakończenie realizacji trzeciego etapu inwestycji zaplanowano na czwarty kwartał 2017 roku. Inwestorem jest firma Torus.

Przypomnijmy, że do tej pory oddano do użytku I i II etap inwestycji. W ramach pierwszej fazy projektu powstały dwa budynki - Aurum i Platinum o powierzchni najmu na poziomie 21 tys. mkw. W II etapie prac powstały obiekty Ferrum i Titanium, które dostarczyły na gdański rynek biurowy prawie 25 tys. mkw. powierzchni.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.